Китайці мають намір висадитися на Місяць через 16 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.05.2009 15:32 · Розділ: Нові технології

Китай зможе відправити пілотований корабель на Місяць не раніше 2025 року. Це думка провідного конструктора китайського проекту дослідження Місяця "Чан'е", Е Пейцзянь. "Завдяки розвитку місячних досліджень ми добилися прогресу в наших можливостях по вивченню глибокого космосу", - сказав вчений, нагадавши, що китайська програма дослідження Місяця умовно розділена на три фази.

Перша включала запуск апарату "Чан'е-1" на орбіту природного супутника Землі. Ця місія була успішно реалізована ще в жовтні 2007 року. Даний апарат пропрацював 16 місяців, зібравши дані, які дозволили китайським вченим скласти тривимірну карту місячної поверхні.

Друга стадія передбачає висадку на поверхні Місяця самохідного апарату до 2013 року, уточнив Е Пейцзянь. Планується, що він буде доставлений туди на борту місячного апарату "Чан'е-3", проте, до цього, в 2010 році намічена відправка "Чан'е-2", який вивчить умови та зручне місце для висадки самохода.

Передбачається, що самохідний апарат покине "Чан'е-3" і працюватиме на поверхні Місяця протягом 3-х місяців. В рамках третьої фази - в 2017 році - на місяць відправиться ще один апарат, основним завданням якого буде передача на Землю зразків місячних порід. Враховуючи технічні можливості, що існують на даний момент, повідомив вчений, апарат зможе доставити 2 кілограми зразків місячного ґрунту.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.