Как появились сим карты? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 02.03.2011 20:41 · Розділ: Мобільний зв’язок

Если вы когда-нибудь интересовались телефонами с двумя сим картами, то вам будет интересно узнать, как зародились сами сим карты. В качестве "имен" сотовых телефонов для идентификации аппарата, начиная с самых ранних систем сотовой связи, служили специальные индексы, в качестве их, чаще всего, использовались уникальные заводские номера мобильных аппаратов и их электронные аналоги, то есть Electronic Serial Number (ESN).

Именно данный номер мобильный телефон пользователя автоматически и сообщал своей сотовой сети при контакте с ней для выполнения звонка. Так же и вызов на сотовый телефон со стороны сети передавался по его Electronic Serial Number. Но вот здесь и возникли некоторые проблемы.

Все было предельно легко и просто, когда, например, известная компания Ericsson создавала первую сотовую сеть нового стандарта NMT-450 в Саудовской Аравии. Компания поставляла все оборудование – от специального коммутатора сотовой сети до самих мобильных телефонов, номера которых, конечно же, могли задаваться практически в любой удобной форме и, кроме того, - были изначально известны (то есть еще при производстве аппарата).

Поэтому все операции по идентификации телефонов в сети могли быть выполнены даже прямо на производящем заводе. Но дальше ситуация заметно усложнилась. Число фирм и компаний производителей сотовых телефонов стало быстро и непрерывно расти, и у всех из них обычно использовались свои собственные буквенно-цифровые комбинации и системы обозначения заводских номеров сотовых аппаратов. Такой большой разнобой практически исключал возможность их простой и единообразной записи в специальной базе. Кроме того, для полного предотвращения ошибок при создании и регистрации номеров сотовых телефонов, целесообразно было максимально исключить из данного процесса людей, поэтому появились сим карты.

Сейчас много устройств имеют свои идентификаторы, например, I.P. адреса. Если вы захотите купить электронные рамки для фотографий, принтеры и даже холодильники, то знайте, что некоторые современные модели поддерживают возможность связи через интернет без ПК!


Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.