У США бомж став опікуном дитини Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2011 16:13 · Розділ: Події у світі

Цими днями у США в результаті судового засідання одноосібним опікуном хлопчика-підлітка став його батько, бездомний Джон Якобс. Таке рішення було прийняте після того, як матір дитини, Дженнетт Трейлор - юриста з доходом в 90 тис доларів на рік - позбавили батьківських прав, у тім числі заборонивши навіть бачитися з сином.

Таке рішення доволі дивне, адже, як стверджується в матеріалах справи, "протягом тривалого часу в Якобса немає постійного житла, ночує він у підвалах, під'їздах та орендованих приміщеннях". До того ж психолог, який працював з Якобсом, висловив сумніви з приводу його педагогічних здібностей, а під час судового процесу Джон "своїми відповідями та судженнями постійно вводив в оману слідство". Однак Якобсу все-таки вдалося переконати суд, що з ним хлопчику в будь-якому випадку буде краще, аніж з кимось іншим, навіть якщо цей “хтось” - його власна мати. "Навіть якщо б я мешкав у картонній коробці, - зауважив батько, домівкою якого на даний час стала муніципальна нічліжка, - дитині все одно було б зі мною краще, а це головне".

За словами Якобса, навіть у картонній коробці синові буде краще з ним (фото взято з сайту grodnonews.by)
За словами Якобса, навіть у картонній коробці синові буде краще з ним (фото взято з сайту grodnonews.by)

Джон і Дженнет розлучилися ще в 1994 році, майже одразу після народження хлопчика. Протягом кількох років вони разом опікувалися сином, однак у 2001 році суд передав право на одноосібне піклування матері. Батько не змирився з таким несправедливим на його погляд рішенням суду, і всі наступні роки постійно подавав незліченні позови та клопотання з проханням переглянути вирок. У теперішньому ж судовому процесі однією з підстав передачі права опіки стало звинувачення в тому, що мати хлопчика у 2008 році вдарила дитину парасолькою (хоча сама жінка цей факт заперечує), а також те, що Трейлор декілька разів арештовували, хоча й ні разу не визнали винною (всі арешти були результатом безпідставних звернень колишнього чоловіка у поліцію.

Пояснюючи своє рішення, суддя підкреслив, що сам підліток бажає проживати з батьком. За словами хлопця, його о мати повністю зациклена на власному житті й абсолютно не цікавиться проблемами сина. При цьому суд не взяв до уваги те, що хлопчик до цього часу навчався в приватній школі, яку оплачувала саме Трейлор.

Найближчим часом підліток проживатиме разоміз батьком у нічліжці нью-йоркського району Бруклін.

Джерело: http://news.siteua.org


Інші новини розділу