Вчені склали список найнебезпечніших видів риби Автор: lesya · Опубліковано: 01.03.2011 17:43 · Розділ: Природа

Доволі оригінальне дослідження було проведене нещодавно ізраїльськими лікарями з клініки "Шиба" - протягом року вони займалися вивченням найнебезпечніших видів риб. До уваги в процесі проведення цього дослідження брали до уваги насамперед той факт, кістки якої саме риби стають причиною найбільшої кількості травм у людини.

Напевно, у кожного з нас коли-небудь у горлі застрявала кістка від риби. І тепер увесь світ отримав можливість дізнатися, яка саме риба з ізраїльського асортименту найнебезпечніша в цьому плані.

Отож у даному контексті лікарі відзначають, що найбільша кількість зафіксованих травм трапляються вдома, під час суботньої сімейної вечері: зі 108 ізраїльтян 94 вдавилися кісткою вдома, тоді як у ресторані кістки застрягли в горлі лише у 14 осіб.

Замикає список найнебезпечнішої риби хек (фото взято з сайту angeln.de)
Замикає список найнебезпечнішої риби хек (фото взято з сайту angeln.de)

48% потерпілих завершили трапезу в приймальні у лікаря, - це здебільшого чоловіки, середній вік яких сягнув 46 років.

Отже, найнебезпечнішою з цієї точки зору рибою визнаний карпіон (короп). Зі 108 випадків травмування 43 - на його совісті. За ним слідує денис (вона ж дорада або морський лящ) - 15 випадків, амнон (мушта) - 8 випадків, несіхат-Нілус (принцеса Нілу або нільський окунь) - 4 випадки, і замикає цей список бака (хек) - 3 випадки.

Лікарі, втім, відзначають, що виною тут не лише риба - споживаючи їжу, люди багато розмовляють, що часто і є основною причиною травмування.

Джерело: http://www.mignews.com/


Інші новини розділу