Дві планети на одній орбіті Автор: lesya · Опубліковано: 01.03.2011 16:31 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили, що у системі KOI-730 дві з чотирьох наявних планет обертаються навколо свого сонця по одній і тій же орбіті. Дослідники на підставі проведених експериментів вважають, що аналогічна ситуація могла спостерігатися багато років тому і в нашій системі.

Планетолог Джек Ліссауер (Jack Lissauer) з дослідницького центру Еймса разом з колегами вирахував, що ці планети обертаються навколо своєї зірки сонячного типу протягом 9,8 днів. Уздовж спільної орбіти ці два світи постійно розділені 60-ма градусами дистанції.

За даними New Scientist, таке явище можливе завдяки гравітаційним "солодким плямам "- точкам Лагранжа. У сонячній системі в цих точках скупчуються порівняно дрібні тіла (троянські астероїди), а ось у системі KOI-730 в таких позиціях утворилися цілих дві планети.

Вчені відзначають, що ця дивовижна знахідка є підтвердженням ударної теорії утворення Місяця, згідно з якою майже одразу після формування Сонячної системи планета Тейя (розміри якої прирівнюються розмірам Марса) врізалася в Землю, а осколки, утворені в результаті вибуху, скупчившись утворили Місяць.

Дві планети обертаються навколо свого сонця по одній орбіті
Дві планети обертаються навколо свого сонця по одній орбіті

За розрахунками планетологів, до удару Тейя розташовувалася якраз в точці Лагранжа, яка знаходиться на орбіті Землі. І якщо відкриття описаних вище двох коорбітальних екзопланет підтвердиться, воно послужить вагомим аргументом на користь гіпотези про існування Тейі.

Що ж до системи KOI-730, то її два сусідні світи в межах зазначеної теорії могли б розбалансуватися й зіткнутися. Однак за розрахунками траєкторія їхнього руху залишиться стабільною щонайменше ще цілих 2,2 мільйона років.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.