Морозиво з грудного молока Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2011 13:50 · Розділ: Краса і здоров'я

За даними агенства Reurets, нещодавно одне невелике кафе в лондонському Ковент-Гарден у Великобританії, включило до складу власного меню морозиво, виготовлене на основі жіночого молока.

Вартість однієї порції ексклюзивного морозива становить 14 ф. ст. ($ 23). За словами засновника кафе Метта О'Коннора (Matt O'Connor), молоко для виготовлення морозива він купує у 15 жінок, які відгукнулися на пропозицію, виголошену на інтернет-форумі для молодих батьків. Він вважає, що нове морозиво добре продаватиметься, адже це насамперед натуральний продукт, отриманий природнім шляхом. А одна з матерів, погодилася продавати молоко для виготовлення морозива з метою популяризації грудного вигодовування. За твердженням жінки, вона сподівається, що після того, як люди зрозуміють, яким смачним може бути грудне молоко, молоді матері охочіше годуватимуть грудьми своїх дітей.

Зазначимо, що використовують грудне жіноче молоко вже в таких цілях вже не вперше. Так, ще у 2008 році група борців за етичне поводження з тваринами (People for the Ethical Treatment of Animals, PETA) із США звернулася до представників компанії- виробника морозива Ben & Jerry's Homemade Ice Cream з проханням відмовитися від використання коров'ячого молока під час виробництва морозива, замінивши його людським грудним молоком. Таким шляхом, стверджували активісти організації, можна буде досягти одразу двох цілей: пом'якшити страждання корів, яких надто експлуатують виробники молока, водночас запропонувавши споживачеві значно корисніший продукт. На думку Ешлі Берна (Ashley Byrne), незважаючи на те, що ідея замінити коров'яче молоко людським декому видається абсурдною, в дійсності абсурдною є ідея вживати в їжу коров'яче молоко.

Відомо, що грудне молоко дуже корисне: американські вчені, приміром, вирахували витрати на лікування 10 дитячих захворювань, які за умов грудного вигодовування протікають легше або зовсім не виникають. До цього списку увійшли екзема (атопічний дерматит), запалення та інфекції середнього вуха, інфекції нижньої частини дихальної системи (наприклад, пневмонія), а також астма, діабет 1 типу та синдром раптової смерті немовлят (СРДС, SIDS).

За результатами проведених розрахунків, в тому випадку, коли 90% молодих мам у США годувати дітей грудьми до рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ, WHO) шестимісячного віку, система охорони здоров'я США щороку буде економити $ 13 млрд. При цьому спеціалісти враховували і прямі витрати на медичне обслуговування, і непрямі витрати, такі як, приміром, оплата лікарняного, який батьки беруть для догляду за хворою дитиною. Окрім власне грошових витрат, результатом переходу на штучне та змішане вигодовуванняє 911 щорічних смертей немовлят, в основному від СРДС, ентероколіту (у передчасно народжених дітей) та інфекцій дихальної системи.

Грудне вигодовування зміцнить імунітет Вашого малюка (фото взято з сайту novostimira.com.ua)
Грудне вигодовування зміцнить імунітет Вашого малюка (фото взято з сайту novostimira.com.ua)

Зауважимо також, що результати наймасштабнішого доводять, що ті діти, які харчувалися грудним молоком, у віці 6,5 років досягають значно кращі результати в IQ-тестах. Вчителі також відзначали, що ті малюки, які в дитинстві вживали в їжу виключно грудне молоко, швидше вчаться писати й читати, ніж їхні однолітки з контрольної групи. Водночас за твердженням спеціалістів, практика раннього прикорму відносно часто призводить до швидкого завершення грудного вигодовування.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.