Вчені розгадали таємницю кохання Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2011 13:49 · Розділ: Суспільство

У новому аспекті висвітлює почуття кохання американська дослідниця Хелен Фішер, яка, за її ж словами, знайшла відповідь на питання, чому взаємини двох закоханих можуть бути то швидкоплинними та болючими, то дарувати обом партнерам гармонію і щастя.

В результаті проведення експерименту виявилося, що річ тут у різному рівні гормонів, які формують тип особистості кожної конкретної людини. Отож антрополог Хелен Фішер, яка присвятила вивченню сутності кохання понад 30 років, вирішила вивести хімічну формулу цього почуття.

Вчені вияснили, чому одні взаємини приносять радість, а інші жаль та розчарування (фото взято з сайту love-is.org.ua)
Вчені вияснили, чому одні взаємини приносять радість, а інші жаль та розчарування (фото взято з сайту love-is.org.ua)

Усіх людей, вважає Фішер, можна умовно поділити на чотири різних типи - дослідники, будівельники, керівники та учасники переговорів. Різниця їхніх характерів зумовлена, насамперед, різним рівнем гормонів дофаміну, серотоніну, тестостерону й естрогену, а також у тому, як саме мозок реагує на ці хімічні речовини.

В разі домінування гормону дофаміну, в людини спостерігаються дослідницькі нахили. Вона завжди прагнутиме чогось нового як у взаєминах з протилежною статтю, так і в повсякденному житті. Коли ж тип особистості формується гормоном серотоніном, то такі люди, зазвичай, спокійні та вірні. Фішер називає їх «будівельниками». Високий вміст тестостерону формує тип особистості, який отримав назву «керівники». Представники цієї групи є в більшості своїй рішучими та вимогливими. Вони вважають за краще говорити навпростець та характеризуються стратегічним мисленням. Люди, в організмі яких домінує гормон естроген, є дуже творчими та чуйними. У них добре розвинені вербальні та соціальні навички. Останній тип особистості отримав назву «учасники переговорів».

Отож від того, якою мірою домінуючі риси особистості збігаються, відповідають або стикаються з інтересами наших партнерів, і залежить успіх будь-яких взаємин.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.