Вчені виявили ген заїкання Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2011 13:44 · Розділ: Наука

Генетики Національного інституту комунікативних розладів США встановили, що однією із основних причин заїкання є мутація, отримана людьми від спільного предка, який жив більше 14 тисяч років тому.

Результати досліджень, проведених фахівцями у цій сфері раніше, присвячувалися в основному питанню виявлення генетичних основ заїкання на прикладі пакистанських сімей,. В процесі проведення експерименту, вченим вдалося виявити асоційовані з мовним недоліком мутації в генах GNPTAB, GNPTG і NAGPA, які виконують схожі функції, впливаючи при цьому на роботу лізосом, - органел клітини, що руйнують її внутрішні компоненти та переробляють різні речовини й частки.

Вчені вивчили генну мутацію, яка є причиною заїкання (фото взято з сайту craigsenior.wordpress.com)
Вчені вивчили генну мутацію, яка є причиною заїкання (фото взято з сайту craigsenior.wordpress.com)

Окремі мутації у двох із зазначених генів сприяють виникненню рідкісного захворювання - муколіпідозу, - яке супроводжується розумовою відсталістю, низьким ростом, обмеженою рухливістю суглобів. У носіїв мутацій, які зумовлюють заїкання, симптоми муколіпідозу та інших "лізосомних" хворіб не виявлено.

Під час проведення нового дослідження генетики сконцентрували основну увагу на єдиній мутації Glu1200Lys в гені GNPTAB. Її дуже часто фіксували у членів пакистанських сімей, отож вчені вирішили детальніше проаналізувати дане відхилення.

Фахівці розглянули відповідну ділянку на 12-й хромосомі у восьми не пов'язаних між собою осіб із Glu1200Lys та 48 обраних випадковим чином пакистанців.

Результати експерименту доводять, що мутація має багату історію, тривалість якої рівняється періоду існування 572 поколінь. І якщо припустити, що на кожне покоління припадала чверть століття, то приблизний вік мутації становить 14300 років.

Джерело: http://week.izvestia.r


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.