Плітки - справа чоловіча Автор: lesya · Опубліковано: 23.02.2011 12:37 · Розділ: Цікаві факти

Нестримна балаканина ні про що, яку в народі ще називають плітками, історично вважається прерогативою жінок. За даними лондонської газети Daily Mail, нещодавно психологи університету Манчестера в Англії вирішили дослідити, чому в суспільстві прийнято вважати, що саме представниці прекрасної статі понад усе полюбляють пліткувати, - і дійшли несподіваного висновку. В результаті проведеного дослідження виявилося, що пальму першості в пліткарстві слід віддати чоловікам.

Такого висновку дійшов професор Джеффрі Бітті вивчивши та проаналізувавши 56 досліджень, присвячених особливостям спілкування чоловіків та жінок.

У рамках вивчення даних попередніх доповідей щодо “пліткарських” схильностей слабкої та сильної статі, професор Бітті з'ясував, що у 24 із 56 згаданих доповідях чоловіки виявилися балакучішими. І лише в двох дослідженнях жінки постають невиправними пустомелями.

Однак британський психолог вирішив провести власне дослідження. З цією метою вчений, перш ніж вручити тексти добровольцям, записав 50 розмов людей різного віку, присвячених найрізноманітнішим темам.

При цьому з кожного роздрукованого тексту запропонованих розмов попередньо вилучили кожне п'яте слово. Учасники експерименту повинні були відновити первинний текст, керуючись власними уподобаннями.

В результаті з'ясувалося, що вгадати слова, вживані жінками, виявилося значно складніше, оскільки вони ретельніше добирали ті чи інші вирази. Отож з цієї точки зору представниці прекрасної статі набагато витонченіші, ніж чоловіки.

Приміром, коли мова йде про компліменти, то чоловіки обходилися простими та легко передбачуваними словами типу "прекрасний" та "добре". Від них, зазвичай, можна було почути щось на зразок: "Ти дійсно чудово сьогодні виглядаєш!" Натомість представниці слабкої статі демонстрували винахідливість: "О, - говорили вони, - мені дійсно подобається твій жакет. Де купила?"

Чоловіки люблять пліткувати (фото взято з сайту www.shutterstock.com)
Чоловіки люблять пліткувати (фото взято з сайту www.shutterstock.com)

В цілому учасникам психологічного експерименту вдалося відгадати 81% пропущених чоловіками слів, і лише 71% слів, пропущених жінками.

Психолог пояснив це так: "Саме чоловіки схильні базікати заради балаканини, граючи словами в межах ритуального мовлення, позбавленого будь-якого змісту.

Тому жінок не слід звинувачувати у схильності до пліток. Такі звинувачення, упевнений професор, не що інше, як культивований міф.

Джерело: http://www.point.ru


Інші новини розділу