Виграш футбольної команди залежить від зовнішнього вигляду тренера Автор: lesya · Опубліковано: 23.02.2011 12:30 · Розділ: Спорт

За твердженням вчених Портсмутського університету (на півдні Англії), гравці тих футбольних клубів, наставниками яких є елегантно одягнені тренери, мають більше шансів здобути перемогу над тими суперниками, наставники яких приділяють менше уваги зовнішньому вигляду.

Результати проведеного дослідження доводять, що футболісти викладаються на полі більше тоді, коли їх тренують наставники в охайних костюмах і краватках. Для прикладу вчені обрали спортивну діяльність 69-річного сера Алекса Фергюссона з "Манчестер Юнайтед", 61-річного француза Арсена Венгера, тренера "Арсеналу" та 48-річного португальця Жозе Моурінью ("Реал").

Така форма одягу на підсвідомому рівні вселяє у футбольних зірок впевненість в тому, що їхній наставник вибрав вірну стратегію матчу. "Тренери у костюмах постають в уяві гравців тактично компетентнішими, аніж їхні колеги у спортивному вбранні”, - констатують фахівці.

Охайно одягнені тренери вселяють надію в футболістів (фото взято з сайту sovsport.ru)
Охайно одягнені тренери вселяють надію в футболістів (фото взято з сайту sovsport.ru)

Водночас за словами керівника дослідження, експерта зі спортивної психології Річарда Телуелла, костюм тренера безпосередньо впливає на поведінку футболістів. Разом з тим абсолютно протилежний ефект відзначений в момент тренувань: тут наставнику слід одягти саме спортивний костюм, який підкреслює його технічну компетентність.

І, нарешті, за свідченням вчених, підтягнуті, стрункі тренери викликають набагато більшу повагу та захоплення у гравців, аніж їхні колеги, які не можуть похвалитися спортивною тілобудовою - такі, приміром, як старший тренер англійського футбольного клубу "Болтона" 56-річний Сем Еллардайс на прізвисько Великий.

Джерело: http://www.newsru.com


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.