Злочинні нахили можна виявити ще в дитинстві Автор: lesya · Опубліковано: 23.02.2011 11:51 · Розділ: Суспільство

Психологи стверджують, що досягнення сучасної науки дають можливість виявити потенційного злочинця в дуже ранньому віці. Дослідження показали, що в таких людей спостерігаються характерні аномалії в будові та функціонуванні головного мозку ще в ранньому дитинстві.

Однак на даний час залишається нез’ясованим питання про те, чи є такі відхилення від норми генетичними, чи вони є результатом виховання. До того ж, цілком ймовірно, що кримінальну особистість формують обидва чинники.

Такі дані були нещодавно представлені на конференції Американської асоціації сприяння науці (American Association for the Advancement of Science), що відбулася цими днями у Вашингтоні, професором кримінології Едріеном Рейном, який раніше займав посаду головного кримінолога МВС Великобританії, а на сьогоднішній день працює в Університеті Пенсільванії.

Рейн протягом тривалого часу займався вивченням особливостей будови мозку злочинців, які відбувають покарання в британських в'язницях. Результати проведеного вченим дослідження доводять, що у тих, хто скоює вбивство у стані афекту, як правило, недорозвинена префронтальна кора головного мозку, яка "відповідає" за логічне мислення та притуплює основні інстинкти.

Натомість у холоднокровних убивць, які ніколи не відчувають жалю, каяття та емпатії стосовно жертви під час скоєння злочину, патологічно маленька мозкова мигдалина, яка й визначає ці три емоції.

Злочинців можна буде виявити в ранньому віці (фото взято з сайту zamkova.info)
Злочинців можна буде виявити в ранньому віці (фото взято з сайту zamkova.info)

Професор в процесі експерименту проаналізував різні способи реакції на страх у трирічних дітей. Спершу він вмикав для прослуховування нейтральний звук, відразу за яким вмикався звук неприємний, і так до тих пір, поки діти врешті- решт не усвідомили цю послідовність. Опісля у більшості піддослідних спостерігалося прискорене серцебиття, посилювалося потовиділення після прослуховування першої мелодії, яка була своєрідним попередженням наступного “неприємного” звукового оформлення. Водночас деякі учасники продемонстрували так званий "випереджувальний страх", який є одним із симптомів недорозвиненої мигдалини.

Аналізуючи отримані результати, Едріен Рейн, який є батьком двох дітей, зауважує, що можливість виявити злочинця в ранньому віці зовсім не вирішує проблеми, скоріше навпаки: професор переконаний, що вирішувати, кому з дітей жити, а кому - ні, повинні батьки дитини, а не вчені, а виявлену в дітей схильність до вбивства слід нейтралізувати.

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.