Вчені в Африці виявили найстарішу воду Автор: lesya · Опубліковано: 22.02.2011 11:33 · Розділ: Природа

Вчені в процесі дослідження виявили в Африці грунтові води, які не з'єднувалися з іншими водоймами Землі протягом сотень тисяч чи навіть мільйонів років. Автори вважають, що, цілком ймовірно, знайшли найдавнішу "незайману" воду планети.

Вчені знайшли водойму, яка не сполучалася з іншими протягом дуже тривалого часу
Вчені знайшли водойму, яка не сполучалася з іншими протягом дуже тривалого часу

Дослідження проводилися в басейні Вітватерсранд на території Південно-Африканської Республіки. Вони займалися вивченням солоної водойми, яка знаходиться на глибині трьох кілометрів. Вчені проаналізували співвідношення ізотопів неону (ізотопами називають атоми одного й того ж хімічного елемента, ядра якого містять різне число нейтронів). В результаті дослідники дійшли висновку, що підземна водойма зберегла компоненти найдавніших земних океанів - це можливе лише в тому випадку, якщо водойма тривалий час перебувала в ізоляції.

А перед цим в тому ж районі виявили найдавніше з усіх відомих науці об’єднання мікроорганізмів Землі. Виявлені мікроорганізми в процесі життєдіяльності та для вироблення енергії використовують хімічні речовини, які містяться в гірських породах. Отож вчені вважають, що мікроорганізми басейну Вітватерсранд потрапили туди з інших районів молодої планети.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу