Людство родом з Ізраїля Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2011 11:33 · Розділ: Наука

Група вчених під керівництвом Сільвії Белло (Silvia Bello) з Музею історії природи в Лондоні (Natural History Museum in London), Великобританія, під час проведення археологічних розкопок виявила в одній із досліджуваних печер кістки людей часів Льодовикового періоду. Серед цих кісток також вдалося виявити найстаріші зразки чаш та посудин, виготовлених із людських черепів, повідомляє ScienceNews. Результати дослідження були опубліковані журналом PLoS ONE.

Результати проведеного аналізу показали, що черепам близько 14,7 тис. років. Мешканці печери спершу чистили черепи, використовуючи кам'яні знаряддя для досягнення потрібної форми, завдяки якій і з’являлася можливість експлуатували їх в якості посудин. На думку вчених, посудини слугували об’єктом проведення якихось ритуалів. Біля кісток булио також виявлено залишки м'яса та кісткового мозку, що вказує на канібалізм або ж на існування особливих поховальних обрядів.

Такі посудини викоритстовувалися для здійснення певних ритуалів
Такі посудини викоритстовувалися для здійснення певних ритуалів

У даному контексті нагадаємо, що два місяці тому археологи Тель-авівського університету (Tel Aviv University), Ізраїль, в центральній частині Ізраїлю виявили зуб людини, вік якого сягає 400 тис. років. Це найдавніші рештки людини розумної (homo sapiens), коли-небудь знайдені на Землі. Вік знахідки визначили завдяки використанню рентгенівських променів і комп'ютерної томографії.

На даний час вважається, що людина розумна з'явилася в Африці, переселившися згодом на інші континенти. Якщо ж датування, здійснене ізраїльськими археологами, остаточно підтвердиться, доведеться розглядати теорію, згідно з якою сучасні люди вперше з'явилися на території сучасного Ізраїлю.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.