Розумовий розвиток малюків залежить від харчування в ранньому віці Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2011 11:24 · Розділ: Медицина

Вчені Брістольського університету в Британії встановили, що розумовий розвиток дитини залежить від харчування в ранньому віці. У дітей, яких у трирічному віці вдосталь годували "шкідливою" їжею, через п'ять років спостерегли нижчий коефіцієнт інтелекту, аніж у їхніх одноліток, яким батьки готували їжу, багату вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами.

Дослідники встановили, що вплив на розумовий розвиток дитини здійснювало харчування саме у ранньому віці - а вже через декілька років їжа ніяк не позначалася на кмітливості дитини. Вчені пояснюють цей факт тим, що мозок найактивніше росте та розвивається протягом перших трьох років життя.

У дослідженні взяли участь батьки 14 тис дітей, народжених у 1991-92 роках. Спершу вони заповнювали спеціальні анкети, відзначаючи ті продукти, якими переважно годують дитину. Опитування проводилося тоді, коли юним британцям виповнилося три, чотири, сім та вісім з половиною років.

Вчені виокремили три типи дієти. Продукти, які входять до першого типу - так звані "нездорові" - багаті жирами та вуглеводами (улюблені дітьми чіпси і шоколадні батончики тощо). Другий тип - "традиційні продукти", такі як, приміром, м'ясо та картопля. Третій - "здорове харчування" - включає овочі, фрукти й рибу. Учені навіть склали індекс, який зростає відповідно зі збільшенням у раціоні дитини кількості "нездорових" продуктів.

Корисна їжа в ранньому віці зробить кмітливішим Вашого малюка (фото взято з сайту blog.i.ua)
Корисна їжа в ранньому віці зробить кмітливішим Вашого малюка (фото взято з сайту blog.i.ua)

З'ясувалося, що кожен зайвий "шкідливий" бал, отриманий у трирічному віці, забирав у восьмирічної дитини 1,67 балів від коефіцієнта інтелекту.

Водночас вчені зауважують, що зниження рівня розумового розвитку було зовсім незначним. "Нездорова" дієта аж ніяк не стане причиною розумової відсталості і поганих оцінок, заспокоюють експерти. Однак для того, щоб у майбутньому дитина була кмітливішою, батькам варто не шкодувати сил та коштів на забезпечення правильного та здорового харчування.

Джерело: http://www.newsland.ru/


Інші новини розділу