10 цікавих фактів про серце Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2011 08:47 · Розділ: Цікаві факти

Напевне, ніхто не заперечуватиме, що тоді, коли серце не буде справно виконувати ту функцію, яка на нього покладена, кожен з нас почуватиметься не надто комфортно. Та чи знали ви, що обсяг крові, перекачаної серцем, може варіювати в середньому від 5 до 30 літрів за хвилину? Розглянемо декілька цікавих фактів про життєво необхідний для кожного живого організму орган.

1. Щодня серце виробляє достатню кількість енергії для того, щоб проїхати на авто 32 км. За все життя енергії вистачило б для здійснення подорожі на Місяць і назад.

2. Оскільки серце виробляє власні електричні імпульси, воно може функціонувати навіть у разі відокремлення від тіла, і до тих пір, поки буде отримувати достатню кількість кисню.

3. Частота серцевих скорочень (пульс) плоду приблизно вдвічі вища, ніж у дорослих, і становить десь 140 ударів на хвилину. До того часу, як вік плоду становить 12 тижнів, його серце перекачує вже 28 літрів крові щодня.

4. Кровопостачання відсутнє тільки у рогівці ока.

5. Протягом життя середньої тривалості серце перекачує майже 5,7 млн літрів крові.

Серце починає битися тоді, коли плід досягає чотиритижневого віку (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)
Серце починає битися тоді, коли плід досягає чотиритижневого віку (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)

6. Стукає серце в момент закриття серцевих клапанів.

7. Серце починає битися через чотири тижні після зачаття, не зупиняючись до самої смерті.

8. Жіноче серце зазвичай б'ється швидше, ніж чоловіче. Так, швидкість серцебиття чоловіка становить приблизно 70 ударів на хвилину, жінки - 78.

9. Коли тіло знаходиться у стані спокою, потрібно всього 6 секунд для того, щоб кров надійшла від серця до легень і назад, всього 8 секунд необхідно для здійснення кровопостачання мозку, і, нарешті, 16 секунд витратяться на те, щоб кров досягла пальців і повернулася.

10. Французький лікар Rene Laennec (1781-1826) винайшов стетоскоп, коли зрозумів, що притискати вухо до грудей пацієнток із надто великим бюстом, хоч і приємно, та не зовсім зручно.

Джерело: http://oko-planet.su


Інші новини розділу