Зустріч воскових президентів Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2011 17:43 · Розділ: Культура

У Вашингтонському музеї воскових фігур мадам Тюссо

урочисто відкрилася "президентська галерея". Саме тут, подолавши час, "зустрілися" всі 44 президенти Сполучених Штатів Америки.

Творці оригінальної експозиції під час роботи всіма силами намагалися максимально відійти від класичного музейного формату. "Виставка буде постійною, ми нікуди не плануємо вивозити експонати. Адже де ж іще бути президентам США, як не у Вашингтоні?", - розповідає генеральний менеджер вашингтонського відділення музею мадам Тюссо Ден Рогоскі.

Бажаючі зможуть зблизька оглянути Барака Обаму та його дружину (фото з сайту http://www.pravda.ru)
Бажаючі зможуть зблизька оглянути Барака Обаму та його дружину (фото з сайту http://www.pravda.ru)

Відвідуючи 14 президентських залів, кожен бажаючий матиме можливість дізнатися, як виглядав той чи інший президент, з'ясувати, що найнижчим президентом був Джеймс Медісон, а найважчим - такою мірою, що застряв у ванній Білого дому - Вільям Тафт. Окрім того, кожен відвідувач матиме можливість потрапити в різні епохи історії США: один зал - це зал часів Незалежності, там зібрані батьки-засновники, інший присвячений періоду громадянської війни, третій - Другій світовій війні, і т. д.", - розповідає Рогоскі.

До того ж глядачі зможуть "поспілкуватися" з президентами: посидіти в театральному ложі з Авраамом Лінкольном, дружньо поплескати по животу Тафта, сфотографуватися з Бараком Обамою та його дружиною Мішель.

Окрім 44 президентів, яких насправді було 43 (Стівен Гровер Клівленд обирався на два терміни, та не підряд), експозиція включає фігури деяких найзначущіших людей того чи іншого періоду історії США: проповідник Мартін Лютер Кінг, вчений та політик Бенджамін Франклін, сьогоднішній держсекретар Хілларі Клінтон, астронавт Ніл Армстронг. Автори виставки доклали усіх зусиль для того, щоб історія не була просто сухим набором дат і фактів: так, натиснувши кнопку у "військовій" залі Ви почуєте рев сирени та звуки бомбардування, в іншому можна зайти в будки для голосування і віддати свій голос за одного з 43 президентів, у третьому Ви зможете скуштувати улюблені цукерки президента Рональда Рейгана, а в коридорі побачите портрети корови, кози та собак, які свого часу належали різним президентам.

В процесі організації виставки ми намагалися віднайти найцікавіші факти життя президентів, написавши їх на спеціальних табличках неподалік кожної з фігур. Наприклад, Стівен Гровер Клівленд прославився тим, що був єдиним президентом, який відсвяткував весілля в Білому домі, а Джон Адамс і Томас Джефферсон померли в один день, причому в день 50-річчя з дня підписання Декларації незалежності - 4 липня 1826 року. Джеймс Монро помер теж 4 липня - але вже 1931 року ", - розповів генеральний менеджер музею.

"Над створенням оригінальної президентської галереї працювало понад 70 митців, адже фігур 28 президентів до цього часу серед експонатів музею не було. На створення кожної з них витрачається, як правило, три-чотири місяці. А безпосередньо напередодні відкриття галереї деякі президенти були на “гастролях”: частина їх побувала біля підніжжя гори Рашмор, на якій викарбувані знамениті портрети, інші відвідали Філадельфію - першу столицю США, треті - музей Джеральда Форда в Мічигані", - повідомив генеральний менеджер музею. Загальна вартість проекту "президентської галереї" становить більше 2 мільйонів доларів.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?