Вчені створили шапку, яка допоможе думати Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2011 12:10 · Розділ: Нові технології

Вчені з університету Сіднея у Австралії винайшли шапку, яка допомагає думати. Професор Алан Снайдер, директор Австралійського Інституту мозку разом із вченим та дослідником можливостей головного мозку людини Річардом Чи розробили спеціальну «думаючу шапку», здатну стимулювати роботу мозку завдяки електричним імпульсам. Розробники стверджують, що за допомогою цього пристрою людина зможе знаходити нові шляхи вирішення тих чи інших завдань, при цьому втричі швидше вирішуючи комплексні проблемні питання.

Ідея створення такої шапки з’явилася у професора Снайдера ще 8 років тому. З того часу вчений разом з колегами активно та самовіддано працювали над її створенням. Опісля вчені провели низку експериментів, використавши створену ними шапку, здатну думати. Зазнавши впливу низькочастотних електричних імпульсів, тривалість яких становила близько десяти хвилин, піддослідні почали значно швидше вирішувати складні завдання. Водночас серед тих, хто не зазнавав впливу новоствореного пристрою, лише 20% взагалі впоралися із завданням.

Створений вченими пристрій допоможе у вирішенні комплексних завдань
Створений вченими пристрій допоможе у вирішенні комплексних завдань

Однак, за словами професора Снайдера, думаюча шапка створена не для того, щоб зробити людину розумнішою. Її перевага далеко не в тому, що вона дає можливість швидко та якісно акумулювати знання. Найцінніша особливість пристрою - в наданні унікальної можливості мислити комплексно, аналізувати та синтезувати вже наявні знання та навички.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.