Спеціальний датчик розпізнаватиме безсимптомний інфаркт Автор: lesya · Опубліковано: 16.02.2011 13:59 · Розділ: Медицина

Вчені Массачусетського технологічного інституту разом з фахівцями Центру серцево-судинних досліджень у США створили невеликий за розмірами імплантат, який розпізнає ознаки безсимптомного інфаркту.

За даними фахівців, близько 30% усіх інфарктів - безсимптомні. Однак це зовсім не значить, що вони не залишають ніяких наслідків: стовідсоткові ознаки недуги - білки трьох видів - залишаються в крові протягом декількох днів. Новостворений прилад здатний не лише розпізнавати наявність цих білків у крові, але й визначає рівень їхньої концентрації.

Таким чином, вчені отримали можливість виявляти біомаркери інфаркту, навіть якщо їх більше немає в крові, що підтвердили експерименти, проведені на мишах.

В процесі проведення нового дослідженні фахівці використали напрацювання власного проекту: у 2009 році вони винайшли датчик, здатний розпізнавати людський хоріонічний гонадотропін - гормон, який виробляється у значних кількостях деякими раковими клітинами. У результаті нового експерименту з’ясувалося, що аналогічна технологія спрацьовує і з іншими видами молекул, зокрема з білками міоглобіном, кардіальним тропоніном і креатинкіназою.

Товщина дископодібного імплантату складає 2 мм, а діаметр - 8 мм. Він містить оксид заліза, частки якого вкриті антитілами, чутливими до особливого біомаркера. Спеціальна мембрана дозволяє білку проникати в пристрій, де він сполучається з антитілами. В процесі дослідження вчені використовували по шість датчиків - по два на кожен біомаркер інфаркту, вводячи їх під шкіру кожної із піддослідних мишей та стежачи за імплантатами завдяки використанню ЯМР-установки.

Невеликий чіп виявлятиме наявність у організмі трьох основних біомаркерів інфаркту
Невеликий чіп виявлятиме наявність у організмі трьох основних біомаркерів інфаркту

Результати експерименту довели, що продуктивність всіх датчиків пропорційна розміру пошкоджень серця. Таким чином, імплантати потенційно можна використовувати не лише для розпізнавання інфарктів, але й для швидкого визначення ступеня важкості серцевого нападу.

На даний час дослідники працюють над створенням ще одного імплантату, який повинен вимірювати pH (рівень кислотності), що стане в пригоді при виявлення серцевих захворювань і раку (пухлини характеризуються вищим рівнем кислотності, ніж здорові тканини, а різке зростання pH вважається чи не миттєвою ознакою серцевого нападу). В недалекому майбутньому вчені сподіваються модифікувати сенсори таким чином, щоб вони могли розпізнавати низький вміст бактерій, вірусів та мігруючих пухлинних клітин, які за умов використання сучасних технологій важко виявити.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу