Бажаєте подолати безсоння - не намагайтеся заснути Автор: lesya · Опубліковано: 15.02.2011 12:09 · Розділ: Краса і здоров'я

Відомо, що у сучасному суспільстві дедалі більшого поширення набуває проблема безсоння. Намагаючись знайти вирішення цього питання, вчений Даніель Бюссі зі Школи медицини Університету Піттсбурга науково обгрунтував наступний факт: якщо ви бажаєте заснути - не слід примушувати себе робити це. Важливо спершу навчитися розслаблятися.

Ефективним у лікуванні безсоння виявився метод короткочасної поведінкової терапії. Цей метод дозволяє повністю змінити образ думок пацієнта, подолати його емоційні та психічні проблеми. Однак він поряд із своєю ефективністю вимагає значних затрат часу.

Бюссі вдалося скоротити тривалість терапії до двох годин
Бюссі вдалося скоротити тривалість терапії до двох годин

Бюссі ж вдалося скоротити тривалість терапії до 2-х годин на день. Протягом цього періоду учасники експерименту налаштовувалися на особливий режим сну, який забороняв силоміць змушувати себе заснути. Результати експерименту довели, що біологічний годинник обов’язково підкаже, коли найкраще спати. У підсумку понад половину учасників дослідження відзначили, що проблема безсоння почала турбувати їх значно рідше.

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.