Шоломи захищають хребет Автор: lesya · Опубліковано: 14.02.2011 13:44 · Розділ: Цікаві факти

Вже давно не секрет та й, зрештою, цілком зрозуміло, що шоломи значно знижують кількість мозкових травм та рівень смертності від аварій на мотоциклах. Та нещодавно експерти Університету Джона Хопкінса в процесі проведення необхідних обчислень встановили, що носіння захисних шоломів також суттєво зменшує ризик травмування хребта.

Впродовж десятиліть значна частина тих, хто виступав проти прийняття у США закону, який зобов'язує мотоциклістів одягати шолом, стверджували, що у випадку аварії вага самого шолома може спричинити додаткове навантаження на шию, що, в свою чергу, травмує хребет. Однак результати нового дослідження, що тривало протягом чотирьох років та в якому взяло участь понад 40 тис.осіб, доводять, що в мотоциклістів, які використовують шолом, на 22% рідше фіксуються травми хребта під час аварії.

Під час падіння з мотоцикла шолом захистить не лише голову, а й хребет (фото з сайту motosvit.com)
Під час падіння з мотоцикла шолом захистить не лише голову, а й хребет (фото з сайту motosvit.com)

Водночас лікарі- травматологи стверджують, що захисні шоломи знижують показники смертності та частотність черепно-мозкових травм серед мотоциклістів. До того ж, сучасні шоломи набагато легші, міцніші та забезпечують максимальний рівень захисту в разі падіння з мотоцикла. З 1997 року показники травм, викликаних аваріями з мотоциклами, у США зросли майже на 5 тис. випадків щороку, а рівень смертності серед мотоциклістів зріс щонайменше у два рази. Разом з тим, протягом останнього десятиліття значно зросла кількість прихильників екстремальної їзди на мотоциклі.

Спеціалісти стверджують, що мотоциклетний шолом знижує ризик черепно-мозкової травми на 65 відсотків, зменшуючи ймовірність смерті у випадку дорожньо-транспортної пригоди на 37 відсотків. А на сьогоднішній день носіння шолому є обов'язковим лише у 20 американських штатах, Пуерто-Ріко та окрузі Колумбія.

Джерело: http://www.ami-tass.ru


Інші новини розділу