Напої з пластикових пляшок можуть викликати гормональні порушення Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.05.2009 15:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Вживання напоїв з пластикових пляшок може бути небезпечним для здоров'я. Воно більш ніж на дві третини підвищує вміст в організмі хімікатів, що впливають на статеві гормони. Бісфенол А, який сам по собі нагадує жіночий гормон естроген, застосовується у виробництві упаковок та банок для продуктів і напоїв, а також дитячих пляшок. Дослідники з Гарвардської школи суспільної охорони здоров'я (HSPH) встановили, що в людей, які протягом тижня пили тільки з пластикових пляшок, вміст бісфенолу А в сечі зріс на 69%.

Нагрівання пластикових пляшок, що часто роблять батьки маленьких дітей, призводить до проникнення хімікату в рідкий вміст в небезпечних кількостях. «Діти можуть виявитися особливо сприйнятливими до бісфенолу А, що здатний призвести до порушення роботи гормональних залоз», - відзначає учасниця дослідження Карін Мічелс.

Попередні дослідження показали, що високий рівень споживання бісфенолу А веде до вроджених дефектів та проблем розвитку, а також до підвищення ризику виникнення сердечних захворювань та діабету. Харчові продукти з пластикової тари можуть виявитися шкідливими для чоловіків. Речовини, які використовуються при виробництві пластикової упаковки, негативно впливають на розвиток статевих органів хлопчиків, які знаходяться в утробі матері.

Є думка, що небезпечна речовина впливає на зміну структури ДНК, а ця мутація передається спадково.

Джерело for-ua.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.