Нерви, які світяться в темряві Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2011 13:22 · Розділ: Медицина

Під час якого б то не було хірургічного втручання лікарям часом просто необхідно побачити, де знаходяться нерви пацієнта. Однак це досить важко зробити. З метою вирішення даної проблеми група дослідників з Університету Каліфорнії розробила спеціальний препарат, який дозволяє нервам світитися в темряві, надаючи хірургам можливість бачити їх.

Люмінесцентний пептид був спершу протестований на мишах. Випробування проводилися доктором Куєн Нгуєном, доцентом кафедри хірургії голови та шиї. Пептид прикріплюється переважно до периферичної нервової тканини, збільшуючи її до десяти разів у порівнянні з тканиною навколо неї. Лікарі можуть спостерігати таке явище протягом 2 годин.

Ефект від використання речовини може тривати від 6 до 8 годин. В процесі проведення експериментів дослідники не виявили анінайменшого впливу пептиду на поведінку тварин та активність люмінесцентних нервів.

Пептид допоможе лікувати різноманітні захворювання
Пептид допоможе лікувати різноманітні захворювання

За словами Нгуєна, подальші випробування проводитимуться на пацієнтах.

Разом з тим даний метод продемонстрував хороші результати і стосовно пошкоджених нервів, надаючи хірургам надію на використання пептиду в процесі їхнього лікування. До того ж, розроблена технологія може стати в пригоді під час видалення пухлин у пацієнтів, дозволяючи чітко побачити розташування нервів.

http://infuture.ru


Інші новини розділу