У Німеччині з'явилися "козирні" диктатори Автор: lesya · Опубліковано: 09.02.2011 12:09 · Розділ: Цікаві факти

У Німеччині з’явилися гральні карти, на яких змальовані не традиційні зображення (королі, дами, тузи тощо), а диктатори. Головним критерієм, який брався до уваги під час розподілення старшинства між відомими усьому світові своєю жорстокістю зокрема постатаями є кількість жертв. І Адольф Гітлер, ясна річ, за цим показником значно перевершив Сталіна, Мао, Саддама Хусейна та інших героїв скандального дійства часів Другої свіітової: Муссоліні, Франко, Салазара, Чаушеску, Аміна, Дювальє, Піночета тощо. Водночас до уваги бралися й наступні фактори: період перебування при владі, вік, в якому вдалося отримати та зосередити в своїх руках одноосібну владу, розміри особистого статку.

Коштують «Тирани» 10 євро. Грати ними може троє і більше учасників. Диктатори розподіляються по регіонах. Мета гри - зібрати чотирьох диктаторів з Європи, Азії, Африки чи Південної Америки та позбутися їх. Той, хто першим зуміє скинути непотрібні карти, отримує перемогу.

Однак представникам прокуратури Нюрнберга така ідея явно не сподобалася: вони звинувачують виробника «Тиранів» - компанію Weltquartett у порушенні закону, який забороняє пропаганду Гітлера і нацистської партії загалом. Окрім цього, на карті, де зображений Гітлер, помітний частково прихований символ свастики, яка теж заборонена в Німеччині.

Гральні карти із зображенням диктаторів призначені для дітей
Гральні карти із зображенням диктаторів призначені для дітей

У відповідь на протести прокуратури мешканець Гамбурга Юрген Кіттель, один з авторів скандальної гри, зауважує: «Ми з колегами впевнені, що не вчинили нічого поганого, однак такої ж упевненості, що не опинимося в залі суду, немає».

Автори вжили необхідних запобіжних заходи, приміром, частково приховали свастику, намагаючись уникнути навіть найменших натяків на прославляння Гітлера та інших героїв неординарної гри. На думку Юргена Кіттеля, їхня гра не пропагує, а, навпаки, висміює Адольфа Гітлера та нацизм загалом. Проте такий “невинний” жарт може дорого обійтися і йому, й співавтору творіння, Йоргу Вагнеру. За словами Антьє Габріеля-Горсольке, прокурора Нюнрберга, якщо винахідники будуть визнані винними у пропаганді нацизму, то їх чекає покарання у вигляді тюремного ув'язнення строком до 3 років.

Погіршує й без того незавидне становище авторів і виробників «Тиранів» і та обставина, що їхнє творіння позиціонується як гра, яка виставлена на ярмарку іграшок, тобто призначена для дітей.

Джерело: http://kp.ru/daily


Інші новини розділу