Вчені створили надзвичайну пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.05.2009 16:57 · Розділ: Нові технології

Група вчених із США сконструювала простий електромеханічний запам’ятовуючий елемент, кодування інформації в якому здійснюється за допомогою нанотрубки та наночастки заліза, що переміщається всередині. Як відмічають автори розробки, сучасні запам’ятовуючі пристрої, демонструють щільність запису даних близько 10-100 Гбіт/кв. дюйм, забезпечуючи збереження інформації на період від 10 до 30 років.

Експериментальні способи запису (наприклад, маніпулювання окремими атомами за допомогою скануючого тунельного мікроскопа) пропонують значно вищу щільність даних (~ 100 Тбіт/кв. дюйм), проте при кімнатній температурі закодована таким чином інформація зберігатиметься не більше 10 пікосекунд.

Запропонована конструкція, за словами дослідників, здатна забезпечити щільність запису 1 Тбіт/кв. дюйм, і кожен біт при кімнатній температурі зберігатиме свій стан впродовж більш ніж один мільярд років.

До складу розробленого пристрою входять порожниста багатошарова вуглецева нанотрубка з підведеними до неї контактами і наночастка заліза, що вільно переміщається всередині трубки. Формування структури з вкладеною наночасткою відбувається в процесі піролізу фероцену Fe(C5H5)2 в атмосфері аргону.

Фото взято з сайту rin.ru
Фото взято з сайту rin.ru

При пропусканні струму по трубці наночастка починає переміщуватися, змінюючи напрям руху, при зміні напряму струму і підвищує та знижує швидкість переміщення, залежно від величини прикладеної напруги. Стан біта, таким чином, кодується положенням наночастки (наприклад, її знаходження в лівій частині трубки можна прийняти за "0", а відхід в праву частину позначити як "1").

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.