Чорний шоколад чи фруктові соки: що корисніше? Автор: lesya · Опубліковано: 07.02.2011 18:00 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені, проводячи відповідні експерименти, дійшли висновку, що чорний шоколад та какао-порошок містять більше корисних для організму антиоксидантів, ніж значна кількість фруктових соків.

В процесі дослідження вчені вивчали вміст окремих речовин-антиоксидантів, які запобігають руйнівним окислювальним процесам в клітинах організму, у гранатовому соці, соці журавлини, в ягодах південноамериканської пальми асаї, а також в какао-порошку, отриманому з насіння дерева какао, та в чорному шоколаді.

Водночас вчені проаналізували вміст флаваноїдів, поліфенолів, вимірявши при цьому загальну активність антиоксидантів. Опираючись на отримані результати проведеного експерименту, дослідники дійшли висновку, що найвища концентрація антиоксидантів була в какао-порошку. Вміст цих речовин у чорному шоколаді також виявився вищим, аніж у тестованих фруктових соках.

В гарячому шоколаді вміст антиоксидантів невисокий (фото взято з сайту biscuit.com.ua)
В гарячому шоколаді вміст антиоксидантів невисокий (фото взято з сайту biscuit.com.ua)

Однак у гарячому шоколаді, під час виготовлення якого шоколад вступає у взаємодію з лужним середовищем, антиоксидантів виявилося мало.

Разом з тим дослідження, проведені раніше, засвідчують той факт, що вживання помірних доз чорного шоколаду - близько 6,7 грамів щоденно - на тридцять відсотків скорочує ризик виникнення окремих захворювань серця. Однак через високий вміст цукру в шоколадних продуктах, дієтологи рекомендують вживати його у складі збалансованої дієти, яка включає овочі, нешліфований рис та фрукти.

Джерело: http://e-news.com.ua/ї


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.