Встановлено, як боротися із хропінням Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2011 17:08 · Розділ: Наука

Нові досягнення фахівців з університету Торонто (Канада) допомогли зробити крок вперед у галузі вивчення механізмів і способів боротьби з таким малоприємним явищем як хропінням. Від цього порушення дихання страждають близько 18 мільйонів жителів Північної Америки (здебільшого чоловіки), а також члени їх сімей, які не можуть спокійно спати по ночах. В результаті дослідження виявилося, що нормалізації дихання сприяє гормон норадреналін, який виробляється в мозку.

Хропінням страждають близько 18 мільйонів жителів Північної Америки (здебільшого чоловіки), а також члени їх сімей, які не можуть спокійно спати по ночах. Фото взято з сайту raut.ru
Хропінням страждають близько 18 мільйонів жителів Північної Америки (здебільшого чоловіки), а також члени їх сімей, які не можуть спокійно спати по ночах. Фото взято з сайту raut.ru

У рамках експерименту вчені імітували важкі розлади дихання у лабораторних щурів, неодноразово обмежуючи повітряні потоки, що надходять у легені. Через деякий час їм вдалося помітити, що дихальні м'язи гризунів стали скорочуватися сильніше, а інтенсивність їх дихання істотно збільшилася. Даний ефект зберігався ще протягом години. Як вважає професор неврології Джон Півер, під керівництвом якого проходило дослідження, це пов'язано з тим, що мозок фіксує негативні побічні ефекти хропіння.

Саме для того щоб йому запобігти, мозок посилає сигнали для збільшення інтенсивності і глибини дихання. Для цього, у свою чергу, потрібна велика кількість норадреналіну. На думку доктора Півера, отримані ним і його колегами дані можуть стати основою для нових розробок у галузі створення ефективного лікарського препарату, що дозволяє боротися з цією недугою. Як підкреслює професор, він повинен мати у своєму складі компоненти, що стимулюють вироблення норадреналіну.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.