В Ізраїлі виявлено могилу старозавітного пророка Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2011 16:59 · Розділ: Культура

В Ізраїлі виявлено гробницю одного з біблійних пророків - Захарія. Усипальниця знаходиться серед останків зруйнованого храму на відстані близько 40 км від Єрусалиму.

На відносно невеликій площі було знайдено повалені мармурові колони і практично непошкоджену ділянку підлоги, викладену мозаїкою. Вважається, що виявлений храм був зруйнований землетрусом, що мав місце близько 1,3 тис. років тому, і весь цей час був майже повністю похований під руїнами.

Знайдена гробниця є справжнім місцем поховання біблійного пророка Захарії, імям якого названа одна з книг Старого Завіту. Фото взято з сайту tainamira.ru
Знайдена гробниця є справжнім місцем поховання біблійного пророка Захарії, імям якого названа одна з книг Старого Завіту. Фото взято з сайту tainamira.ru

Дослідники переконані, що знайдена гробниця є справжнім місцем поховання біблійного пророка Захарії, ім'ям якого названа одна з книг Старого Завіту. Ця версія базується на деяких християнських джерелах і так званій Карті з Мадаби – мозаїчного панно, що викладене на підлозі православної Георгіївської церкви в йорданському місті Мадаба і представляє собою географічну карту Святої Землі.

Археологи припускають, що храм був діючим в період V - VII ст. н. е., поки його не зруйнував землетрус. Як і більшість християнських церков того часу він був зведений на фундаменті більш старої церкви, збудованої ще за часів Римської імперії. Завдяки цьому споруда "успадкувала" від своєї попередниці підземний комплекс печер і тунелів, де під час Іудейської війни, а точніше, антиримського повстання іудеїв в Бар-Коббі, переховувалися повстанці.

Необхідно зазначити, що важлива археологічна знахідка була зроблена зовсім випадково: переслідуючи банду могильних грабіжників, поліцейські з Відділу охорони старожитностей несподівано натрапили на одвірок майстерної роботи. У підсумку грабіжники зникли, так як знахідка відвернула увагу поліцейських від погоні.

Джерело: tainamira.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?