Чим більше мов знає людина, тим легше їй дається їх вивчення Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2011 16:32 · Розділ: Освіта

Ізраїльські дослідники з Університету Хайфи стверджують, що студенти, які знають дві мови, опановують третю значно легше і швидше, ніж інші студенти.

У ході дослідження фахівці сформували дві групи добровольців, які вивчали англійську мову як іноземну. До першої увійшли 40 осіб - емігрантів з колишнього Радянського Союзу, для яких рідною була російська і які вільно розмовляли івритом. А друга група складалася з 42 корінних студентів, які не могли похвалитися вільним володінням ще якоїсь мови, але знали основи англійської, оскільки вивчали її в школі як іноземну.

Чим більше мов знає людина, тим вищі у неї розумові здібності. Фото взято з сайту compulenta.ru
Чим більше мов знає людина, тим вищі у неї розумові здібності. Фото взято з сайту compulenta.ru

Перед експериментом всі добровольці заповнили персональні анкети, а також пройшли тести на знання мов. Порівнявши отримані результати, вчені прийшли до наступного висновку: студенти-емігранти демонстрували гарне знання не тільки англійської, але і івриту. Середня різниця в результатах тестів у двох груп склала більше 13% на користь "тримовних". Деякі тести показали особливо відчутну різницю у володінні англійською, що склала 20% балів у письмових завданнях, в орфографії розрив досяг 22%, а в морфології перевищив 35%. Крім того, перевагу поліглотів підтвердили і тести на інтелект (тест прогресивних матриць Равена). Тут різниця між результатами двох груп склала 7%.

Дослідники пояснюють результати так: чим більше мов знає людина, тим вищі у неї розумові здібності. Адже відомо, що знання однієї мови допомагає у вивченні другої, а володіння двома може полегшити розуміння третьої.

Керівники дослідження заявили, що вивчення мов забезпечує інструменти для поліпшення фонологічних, морфологічних і синтаксичних навичок, які дають необхідну базу для навчання читання. Дослідження також показало, що застосування лінгвістичних навичок з однієї мови в іншій - це критична пізнавальна функція, яка полегшує людині навчання.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.