Шукач скарбів отримав винагороду в розмірі ста тисяч євро Автор: Lesly · Опубліковано: 28.01.2011 17:44 · Розділ: Події у світі

Естонська влада виплатила шукачеві скарбів нагороду в розмірі ста тисяч євро за середньовічні скарби, знайдені влітку на покинутому картопляному полі. Як повідомляють інформагентства, цінну знахідку, що складалася з 1329 срібних монет і дев'яти срібних прикрас, що робить її однією з найбільших у своєму роді, було зроблено в серпні 2010 року.

Загальна вартість знайдених естонцем скарбів сягає 200 тисяч євро. Оскільки винагорода за виявлений та переданий державі скарб (за естонським законами) повинна дорівнювати половині вартості скарбу, щасливцю виплатили 100 тисяч євро.

Знайдені естонцем монети були закопані в землю вікінгами на початку 1060 років. Більшість монет викарбувані на різних німецьких монетних дворах, однак серед них трапляються англійські, датські, шведські, угорські та арабські, а також одна італійська і дві чеські монети. Виявлено і осколки глиняного горщика, в якому скарб був закопаний у землю.

Знайдені естонцем монети були закопані в землю вікінгами ще на початку 1060 років. Фото взято з сайту corsairs-harbour.ru
Знайдені естонцем монети були закопані в землю вікінгами ще на початку 1060 років. Фото взято з сайту corsairs-harbour.ru

Крім основного скарбу, любитель погуляти з металошукачем знайшов давні сокиру і ніж. За оцінками експертів з Музею історії Естонії, виявлені предмети датуються серединою XI століття.

За словами істориків, стародавні скандинави часто закопували скарби, при цьому, вони не завжди керувалися міркуваннями заощадження багатства. Вікінги вірили, що монети, отримані в якості воєнної здобичі, здатні "накопичувати" в собі успішність воїна, який їх здобув, і тому можуть служити талісманом. Більш того, стверджують науковці, за походженням монет, що знаходяться в таких скарбах, можна відстежувати маршрути військових і торгових походів вікінгів.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу