Кондиціонери призводять до ожиріння Автор: Lesly · Опубліковано: 27.01.2011 12:07 · Розділ: Краса і здоров'я

До сенсаційних висновків прийшли дослідники з Університетського коледжу Лондона (Великобританія). За їхніми даними, "епідемія" ожиріння в розвинених країнах світу може бути пов'язана з опаленням приміщень в холодний період року.

Свою думку науковці на чолі з Фіоною Джонсон аргументують тим, що протягом останніх десятиліть спостерігається стійка тенденція до плавного підвищення температури в американських і британських будинках протягом опалювального сезону.

Звичка постійно перебувати в теплі знижує не тільки потребу організму у виробленні тепла, але й можливість здійснювати ці процеси. Фото взято з сайту rin.ru
Звичка постійно перебувати в теплі знижує не тільки потребу організму у виробленні тепла, але й можливість здійснювати ці процеси. Фото взято з сайту rin.ru

В людей виробилася звичка проводити взимку час в приміщеннях з центральним опаленням або кондиціонером, що звужує температурний інтервал, в якому жителі розвинених країн відчувають себе комфортно. Це призводить до того, що люди намагаються якомога менше виходити з домівок і рідко піддаються впливу холоду.

Тут необхідно сказати, що "стрес", який виникає під дією холоду, змушує організм інтенсивно витрачати жир для продукування тепла. При відсутності перепадів температури енергетичний баланс зміщується в бік накопичення жиру, а не виробництва енергії, а це спричиняє підвищення маси тіла.

Крім того, було встановлено, що відсутність низьких температур призводить до зниження загального об’єму бурої жирової тканини в організмі. На відміну від білої жирової тканини, здатної тільки запасати жири, вона має властивість "спалювати" жирові запаси, виробляючи тепло.

Таким чином, звичка постійно перебувати в комфортних умовах знижує не тільки потребу організму у виробленні тепла, але й можливість здійснювати ці процеси.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.