Рекорд білої ведмедиці Автор: Lesly · Опубліковано: 26.01.2011 12:34 · Розділ: Природа

Як встановили науковці, самка білого ведмедя у пошуках льоду в морі Бофорта без зупинок пливла протягом дев’яти днів, подолавши за цей час близько 690 кілометрів.

Небувалу мандрівку тварини зафіксували вчені з Геологічної служби США, які протягом двох місяців стежили за переміщеннями ведмедиці. Необхідно сказати, що за час дев'ятиденного запливу самка втратила своє однорічне дитинча, а також сильно схудла.

Ведмедя у пошуках льоду без зупинок пливла протягом дев’яти днів. Фото взято з сайту lenta.ru
Ведмедя у пошуках льоду без зупинок пливла протягом дев’яти днів. Фото взято з сайту lenta.ru

Фахівці стверджують, що ніколи раніше не стикалися з подібними явищами. Здатність білих ведмедів долати великі відстані в пошуках їжі була давно відома біологам, однак про те, що тварина може перебувати в холодній воді протягом такого тривалого періоду і проявляти таку витривалість, було встановлено вперше.

Експерти вважають, що через глобальне потепління, яке призводить до танення льодів, з кожним роком білим ведмедям доведеться долати все більші відстані. З одного боку, відкриття, що ці тварини здатні пропливати сотні кілометрів, вселяє оптимізм - їх витривалість допоможе їм вижити. Проте, такі подорожі пов'язані з великими енерговитратами і можуть негативно позначитися на розмноженні ведмедів.

Білі ведмеді відносяться до найбільших наземних хижаків класу ссавців. Вони досягають до 3 метрів у довжину і важать близько тони. Вони чудові плавці і мисливці. А густа шерсть і підшкірний жир захищають їх від холоду в екстремальних умовах проживання.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу