Гра – новий спосіб лікування депресій у дітей Автор: Lesly · Опубліковано: 26.01.2011 12:14 · Розділ: Суспільство

Психологи стверджують, що найкращим ліком від дитячої депресії є гра з батьками. До такого висновку прийшли вчені з Медичної школи в Сент-Луїсі при Вашингтонському університеті (США).

У ході дослідження науковці трохи видозмінили популярні дитячі ігри, зробивши необхідною участь батьків, щоб зосередити увагу на емоційному розвитку дітлахів, а також, щоб перевірити, чи може нова гра допомогти батькам навчити своїх дітей правильно реагувати на негативні емоції, такі як почуття провини або суму.

Ігри з батьками можуть стати єдиним ефективним засобом лікування стресу у дітей дошкільного віку. Фото взято з сайту raut.ru
Ігри з батьками можуть стати єдиним ефективним засобом лікування стресу у дітей дошкільного віку. Фото взято з сайту raut.ru

Експерименти проходили за участю 18 депресивних хлопчиків і дівчаток віком від 5 до 7 років і тривали 18 тижнів, протягом яких відбулися 14 "сеансів" гри з батьками. Після цього у більшості учасників перестали спостерігатися ознаки стресу.

Це відкриття є надзвичайно важливим, адже більшість батьків прагнуть, щоб їх нащадки уникли медикаментозного лікування депресії, у тому числі внаслідок побічної дії медичних препаратів. Саме тому психосоціальні втручання можуть стати єдиним ефективним засобом лікування стресу у дітей дошкільного віку.

З цією метою в гру включено три обов’язкові елементи: перший закликає батьків використовувати похвалу, щоб викликати у малюків бажання пограти, зокрема отримати задоволення від процесу спілкування з дорослими. Другий компонент вчить батьків використовувати дисциплінарні заходи без погроз і покарань. А третій дає можливість дітям навчитися слухатися вказівок старших. Крім того, в гру може ненав'язливо втрутитися психолог, який підкаже в навушники батькам як діяти в тій чи іншій ситуації.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.