Колонія отруйних медуз атакує береги Корсики Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.05.2009 12:36 · Розділ: Події у світі

Колонія отруйних медуз протяжністю більше десяти кілометрів з'явилася в Середземному морі в декількох сотнях метрів від берегів французького острова Корсика. Фахівці радять відпочиваючим бути обережнішими і висловлюють сподівання, що медуз незабаром віднесе течією.

Скупчення медуз протяжністю 12 кілометрів і шириною від десяти до 100 метрів очевидці виявили в четвер, прийнявши його за нафтову пляму. Незабаром в район відправився рятувальний вертоліт, екіпажу якого також не вдалося виявити природу «забруднення».

Про нашестя медуз в трьох кілометрах від північних берегів Корсики повідомив буксир французьких ВМС. «Ці медузи попливуть, вони - частина планктону, їх несе течією. Можливо, вони одного разу з'являться біля пляжу, а наступного дня їх там вже не буде. Все залежить від морської течії. Можливо, вони і не допливуть до берега», - вважає Домінік Мальвуа, фахівець центру з вивчення моря в місті Булонь-сюр-Мер (департамент Па-де-кале).

«Потрібно бути розгледіти все, перш ніж заходити у воду, але особливих проблем немає. Це Пелагії ночесвітки - фіолетові медузи, вони дуже пекучі. Якщо вони ужалять, потрібно спробувати зняти волокна, покласти пісок на рану і розтерти його, наприклад, шматком картону, промити рану морською водою і у разі потреби звернутися до фармацевта або лікаря», - стверджує дослідник.

Джерело for-ua.com


Інші новини розділу