Незабаром вийде книга з рецептами приготування страв з комах Автор: lesya · Опубліковано: 20.01.2011 13:48 · Розділ: Цікаві факти

Професор університету Вагенінген в Нідерландах Арнольд ван Хейс планує незабаром випустити кулінарну книгу, яка міститиме рецепти страв з комах. За даними агентства Reuters, вчений вважає, що поступова відмова від традиційної їжі на користь безхребетних членистоногих тварин допоможе людству впоратися з наслідками всіх глобальних змін на планеті та уникнути катастроф.

Скласти кулінарну книгу вченому допоможе шеф-кухар однієї з недерландских гастрономічних шкіл. Кухар, який співпрацює з ван Хейсом, свого часу створив рецепти пирога з заварним кремом та личинками мучного хробака, а також шоколадного праліне з хробаками. Та чи увійдуть рецепти цих солодощів до майбутнього видання, поки що не відомо.

Сам Арнольд ван Хейс вважає, що кулінарна книга повинна допомогти європейцям, незвичним до споживання їжі з жуків та інших комах, впоратися з огидою та навчитися їсти корисні й поживні страви з членистоногих. "Вся справа виключно в психології. Діти з’їдають комах без будь-яких проблем, а дорослі можуть навчитися цьому, використовуючи дегустаційний досвід", - відзначає вчений.

Комахи поживні та корисні для людського організму (фото взято з сайту forum.poshtovh.org.ua)
Комахи поживні та корисні для людського організму (фото взято з сайту forum.poshtovh.org.ua)

Щоб допомогти європейцям подолати огиду і страх перед комахами, ван Хейс разом з однодумцями проводить спеціальні майстер-класи, на яких читаються лекції та проводяться кулінарні заняття з розповідями про користь і приємний смак комах.

За словами вченого, комахи здатні задовільнити потреби людського організму в поживних речовинах, а отже в майбутньому допоможуть подолати продовольчу кризу. Окрім того, членистоногі, які вирощуються спеціально для вживання до їжі повинні покращити клімат, скоротивши викиди парникових газів та сповільнивши виснаження родючих земель.

Джерело: http://news.siteua


Інші новини розділу