Соя викликає безпліддя Автор: lesya · Опубліковано: 20.01.2011 13:42 · Розділ: Медицина

За спостереженнями вчених, надмірне вживання соєвих продуктів може стати причиною безпліддя завдяки гормону, який є основним компонентом сої. В процесі проведення досліджень виявилося, що високий вміст цієї речовини порушує дозрівання яйцеклітин у новонароджених мишей.

На сьогоднішній день тема вживання соєвих продуктів стала надзвичайно популярною. Багато хто упевнений, що цей продукт корисний для здоров'я. Підприємці досить інтенсивно намагаються впровадити соєві продукти на ринок. І дійсно, соя характеризується цілою низкою корисних властивостей. Однак не всі знають, що соя може бути небезпечною для здоров'я. Так, за даними журналу Biology of Reproduction, геністеїн, який є основним компонентом сої, порушує дозрівання яйцеклітин у новонароджених мишей.

Геністеїн, який міститься у сої, може спричинити безпліддя
Геністеїн, який міститься у сої, може спричинити безпліддя

Вчені Національного інституту вивчення санітарного стану навколишнього середовища спільно з ученими Сіракузького університету досліджували вплив соєвих продуктів на репродуктивне здоров'я новонароджених самок мишей. В процесі експерименту новонародженим самкам мишей тричі на день (протягом перших 5 днів життя) вводили різні дози геністеїну. Геністеїн, який міститься в сої, є насправді натуральним естрогеном рослин (фітоестрогенів) і може здійснювати вплив на естрогени (жіночі статеві гормони) жіночого організму. Геністеїн міститься у всіх продуктах, виготовлених із сої, в тому числі в дитячих соєвих сумішах та харчових добавках. Порція геністеїну, яка протягом експерименту вводилася частині мишей зрівнюється з тією, яку отримують немовлята під час вживання сумішей на основі сої. Вона становила близько 6-9 міліграмів на кілограм ваги щодня.

Отже у мишей, за даними одного сайту, які отримували високі дози геністеїну, виникло безпліддя. Більшість яйцеклітин, які містяться в фолікулах цих мишей, розвивалися неправильно і при цьому не могли відокремлюватися від решти яйцеклітин. Водночас дослідники констатували той факт, що яйцеклітини, які залишаються згрупованими з іншими яйцеклітинами, практично не здатні до запліднення. Миші, яким вводилинижчі дози геністеїну, ставали субфертильними - їхня здатність до зачаття значно знижувалася.

У даному контексті керівник дослідження Венді Джефферсон стверджує, що геністеїн перешкоджає відділенню яйцеклітин. «Оскільки кожен фолікул містить не одну, а багато яйцеклітин, то вони не здатні дозрівати належним чином. Отож для нормальної овуляції необхідна хоча б одна здорова яйцеклітина, яка може запліднюватися сперматозоїдами для народження здорової дитини. Геністеїн значно ускладнює цей процес», - додала Джефферсон.

Результати нового дослідження підтверджуються інформацією про шкоду геністеїну, отриманою експериментальним шляхом дещо раніше. Так, перед цим вчені довели, що геністеїн, який потрапляє до організму мишей одразу після народження, призводить до порушень менструального циклу і проблем із зачаттям у майбутньому. Однак ті зміни, які спостерігаються в організмі мишей, не можна однозначно приписувати організму людини, нагадують вчені. Остаточно встановити вплив продуктів, які містять сою, на репродуктивне здоров'я жінок допоможуть майбутні клінічні дослідження.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу