Вчені винайшли "розумну" упаковку для їжі Автор: lesya · Опубліковано: 20.01.2011 12:04 · Розділ: Наука

Шотландським вченим нещодавно вдалося створити “розумну” упаковку для харчових продуктів, яка може змінювати колір одразу ж після того, як визначить, що їжа зіпсована.

Упаковка являє собою плівку, виготовлену зі спеціального "розумного пластика", розробленого фахівцями Університету Глазго Стратклайд.

"Інтелектуальна" плівка використовуватиметься разом з модифікованою в упаковці атмосферою, яка продовжуватиме термін придатності продуктів за рахунок заміни повітря всередині упаковки діоксидом вуглецю. До упаковки прикріплюватиметься етикетка-індикатор, яка й показує рівень свіжості того чи іншого продукту.

Спеціальний індикатор змінюватиме колір залежно від ступеня свіжості продуктів
Спеціальний індикатор змінюватиме колір залежно від ступеня свіжості продуктів

"Ми сподіваємося, що наш винахід знизить ризик вживання їжі, термін придатності якої закінчився, та допоможе запобігти псуванню продуктів", - заявив керівник дослідження професор Ендрю Міллс. Водночас вчений додав, що нова упаковка здійснить "прямий і позитивний вплив на м'ясо та морепродукти".

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.