Відбитки пальців зніматимуть на відстані Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2011 13:14 · Розділ: Нові технології

Нещодавно американські інженери представили пристрій, здатен зчитувати відбитки пальців людини на відстані двох метрів. Для ідентифікації особи програма вимагає близько чотирьох секунд.

Прототип апарату AIRprint розробила компанія Advanced Optical Systems. Невеликий за розмірами пристрій, схожий зовні на сабвуфер, оснащений джерелом поляризованого світла та двома камерами на 1,3 мегапікселя, здатними уловлювати світлові промені різної поляризації.

Борозенки на пальці відображають горизонтально поляризоване світло, а канавки - вертикально поляризоване. Відбите світлове зображення руки обробляється спеціальною комп'ютерною програмою, яка на основі отриманих даних створює модель відбитка пальця та порівнює його з наявними у базі даних. AIRprint сканує палець протягом однієї десятої секунди.

На сьогоднішній день пристрій може відтворювати зображення лише одного пальця, однак до квітня розробники обіцяють виправити цей недолік. Ще однією вадою, яку теж незабаром виправлять, є те, що рука повинна перебувати на певній відстані від пристрою, тобто людині потрібно стояти нерухомо.

Поки що пристрій зчитує відбитки лише одного пальця (фото Advanced Optical Systems)
Поки що пристрій зчитує відбитки лише одного пальця (фото Advanced Optical Systems)

Та як би там не було, така розробка - значний крок вперед, адже незабаром ідентифікацію особистості за відбитками пальців можна буде проводити зі значної відстані.

Витвором Advanced Optical вже зацікавилися представники деяких спецслужб, а також звичайні організації, які всіляко намагаються прискорити процес авторизації. Представники компанії заявляють, що в продаж надійдуть два прилади: один простіший (зі сканером для одного пальця), а другий складніший і значно дорожчий (для всієї руки).

Джерело: http://www.membrana.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.