Розмови про блондинок втрачають свою актуальність Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2011 13:08 · Розділ: Суспільство

Привабливі зовні люди, всупереч популярному стереотипу, характеризуються вищим коефіцієнтом інтелектуального розвитку IQ, аніж несимпатичні чоловіки й жінки. Такого висновку нещодавно дійшли дослідники Лондонської школи економіки.

Проаналізувавши результати багаторічних спостережень вчені констатували той факт, що зовні привабливі люди, як правило, встигають у навчанні, яскравіше проявляють себе у професійній діяльності і, як наслідок, набагато більшого досягають у житті.

За даними авторів дослідження, IQ привабливого зовні британця на 13,6% перевищує цей показник по країні в цілому, а коефіцієнт інтелектуального розвитку симпатичної британки - на 11,4 пункти вищий, аніж у більшості її співвітчизниць.

Дослідники у даному контексті вважають, що вродливі й розумні люди приваблюють одне одного, а їхні діти, як правило, наслідують не лише фізичну красу своїх батьків, але і їхні інтелектуальні здібності та здатність добре засвоювати нові знання.

Зовнішня привабливість є свідченням високих розумових здібностей
Зовнішня привабливість є свідченням високих розумових здібностей

Такі висновки аналітиків Лондонської школи економіки базуються на спостереженнях за 17 тис. 419 осіб, які з’явилися на світ у Сполученому Королівстві протягом одного тижня в березні 1958 року. З тих пір вчені проводили систематичні спостереження за розвитком цих людей - від раннього дитинства до сьогодніі, відстежуючи їхні академічні успіхи та систематично проводячи різні тести. Схожі спостереження за 35 тис. осіб проводяться у США дослідницьким Національним центром тривалого вивчення здоров'я підлітків.

Отож сьогодні вчені закликають переглянути усталений стереотип про несумісність краси і розуму, особливо стосовно жінок. Фізична привабливість людини, навпаки, є яскравим свідченням високих розумових здібностей.

Разом з тим, між коефіцієнтом інтелекту людини (IQ) та його успіхами у житті немає нічого спільного. Далеко не найрозумніші люди досягають вершин успіху. Водночас деякі генії живуть в бідності та не можуть знайти себе. Успіх людини безпосередньо залежить від її емоційного інтелекту (EQ). Вперше таку ідею висунув Девід Големан.

А результати ще одного проведеного недавно дослідження доводять існування істотного взаємозв'язку між рівнем IQ та станом здоров'я людини. Побутує думка, що IQ визначає поведінку людини, а поведінка часто є причиною виникнення різних захворювань. Приміром, люди, у яких в дитинстві був вищий рівень IQ, частіше кидали палити, аніж ті, у яких IQ нижчий.

Джерело: http://www.medpulse.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.