Як зберегти здоров'я при сидячій роботі Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2011 11:27 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені з'ясували, які вправи необхідно виконувати в офісі для того, щоб зменшити об'єм талії та знизити ризик виникнення серцевих захворювань.

Відомо, що сидяча робота збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, часто зумовлює підвищення кров'яного тиску, і, звичайно, така робота загрожує ожирінням. Однак вчені з Університету Квінсленда (Австралія) провели дослідження, в процесі якого з'ясували, як офісним працівникам уникнути проблем зі здоров'ям. Виявляється, достатньо просто частіше вставати зі стільця! Навіть на одну хвилину піднімаючись на ноги для того, щоб, приміром, дійти до кулера чи передати документи, ми не лише знижуємо ризик серцевих нападів, а й позбуваємося зайвих сантиметрів на талії.

Таких висновків дослідники дійшли після тижневих спостережень за групою добровольців, яка налічувала 4757. За допомогою спеціальних приладів, прикріплених до стегон учасників експерименту, вчені підрахували кількість перерв, які вони робили протягом робочого дня. Разом з тим фахівці стежили за тиском, рівнем C-реактивного білка та об'ємом талії піддослідних.

Для збереження краси й здоровя слід просто частіше вставати
Для збереження краси й здоровя слід просто частіше вставати

“Результати проведеного дослідження доводять, що серйозних проблем зі здоров'ям можна уникнути частіше встаючи зі стільця, щоб розім'яти ноги. «Частіше вставай і більше рухайся» - слоган, який може бути використаний, щоб донести інформацію до людей”, - зауважила керівник дослідницької групи Женев'єва Хілі.

Отож вчені рекомендують «робити прогулянки» по офісу: вони радять, приміром, передавати документи колегам з рук в руки, замість того щоб відправляти поштою; користуватися сходами, а не на ліфтом; приймати дзвінки стоячи; розташувати сміттєві корзини та принтери так, щоб встати зі стільця ставало необхідністю. Фахівці стверджують, що у тих учасників експерименту, які виділяли в загальному дві години на день на виконання цих вправ, об'єм талії був у середньому на 4 см меншим, аніж у тих, хто нехтував короткими перервами.

Джерело: http://kp.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.