Нітрати можуть бути корисними Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2011 12:32 · Розділ: Екологія

На сьогоднішній день нітрати вважаються шкідливою для організму речовиною, яка може викликати рак, перетворюючись у канцероген нітрозамін. Однак останнім часом дедалі частіше побутує думка про певну корисність нітратів для здоров'я людини: виявляється, ці речовини можуть знижувати тиск, нормалізовують процес травлення та позитивно впливають на в'язкість крові.

За словами Гері Міллера з Wake Forest University, ці речовини також покращують надходження кисню до мозку. Таким чином в результаті проведення відповідних досліджень було встановлено, що багаті нітратами овочі можуть стати дієвими природними ліками, які запобігатимуть порушенню функціонування системи кровообігу та сприятимуть боротьбі зі старечим склерозом.

Азотисті сполуки природного походження корисні для здоровя (фото взято з сайту siver-info.com)
Азотисті сполуки природного походження корисні для здоровя (фото взято з сайту siver-info.com)

Відомо, що нітрати потрапляють в рослини не тільки з добривами. Рослина вбирає азот з грунту, накопичуючи його насамперед у листі та перетворюючи згодом у нітрати. Якщо ж рослина отримує багато сонячного світла, нітрати трансформуються у протеїни. Таким чином, через брак світла такі зимові овочі, як червоний буряк, шпинат, рукола і капуста, містять значну кількість нітратів від природи.

Однак, за словами Міллера, поки що злишається нез’ясованим механізм дії азотистих сполук, які містяться в добривах. Якщо вони діють аналогічно природнім, то це призведе до революції в науковому світі.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу