Нова функція від Google забезпечить синхронний пререклад Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2011 11:57 · Розділ: Нові технології

Нова функція від Google, яка стала доступною власникам Android-смартфонів, дозволяє розмовляти двома іноземними мовами, не знаючи їх. Пристрій спершу «слухає» користувача, потім перекладає почуте і, нарешті, вимовляє оброблену інформацію на іноземній мові. До англійської та іспанської Google з часом планує додати й інші пари.

Компанія Google оголосила про додавання до Google Translate для Android режиму Conversation Mode, активуючи який користувач фактично перетворює мобільний пристрій у голосовий перекладач.

Режим Conversation Mode створений спеціально для того, щоб розмовляти з іншими іноземною мовою. Для запуску режиму слід натиснути на спеціальну кнопку з мікрофоном, після чого користувач повинен вимовити фразу рідною мовою, смартфон її «слухає», перекладає та вимовляє співбесіднику іноземною мовою. Вирази, які співрозмовник вимовляє своєю рідною мовою, пристрій перекладає у зворотному напрямку.

На даний час можливості Conversation Mode дуже обмежені: програма погано розпізнає акценти, чутлива до фонового шуму та робить помилки в перекладі, особливо коли людина говорить занадто швидко; на даний час Conversation Mode може використовувати лише одну пару мов - англійську та іспанську.

Тим не менше, в Google з великим ентузіазмом ставляться до проекту, вважаючи його багатообіцяючим - сьогодні ж доводиться говорити лише про експериментальну версію. З часом, коли додаток стане «розумнішим» та підтримуватиме більшу кількість мовних пар, програма зможе істотно полегшити спілкування людей у всьому світі.

Цікавим є той факт, що перекладом займається не сам пристрій. Він відсилає вимовлені фрази на сервер Google, який і виконує всю роботу, повертаючи кінцевий результат. Результатом такого підходу є надто повільна робота послуги. І хоча сам переклад займає долі секунди, час, який витрачається на передачу даних, не дозволяє використовувати перекладач в режимі реального часу. За словами глави Google Еріка Шмідта, протягом 18 місяців ця проблема буде вирішена.

Зауважимо, що вперше додаток Google Translate з'явився на платформі Android ще рік тому. З часом розробники додали до нього можливість перекладу слів, які вимовляються вголос. Програма водночас підтримує переклад SMS-повідомлень, надісланих користувачеві іноземною мовою.

Остання версія, окрім додавання нового режиму, характеризується покращеним інтерфейсом програми. На сьогоднішній день сервіс Google Translate підтримує 53 мови та голосове введення на 15 мовах світу. Для заезпечення успішної роботи програми необхідна версія Android 2.1 іта вище. Програма доступна також в Android Market.

Відзначимо, що перед цим компанія розробила додаток Goggles, який дозволяє шукати інформацію про предмети за їхніми фотографії. Цей додаток містить режим розширеної реальності, коли під час активації вбудованої в смартфон камери навпроти тих чи інших будівель з'являються мітки з інформацією про них.

Джрело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.