Кібервійна не страшна Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2011 11:48 · Розділ: Життя

Представники Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) стверджують, що пандемії та фінансові потрясіння можуть в цілому завдати людству набагато більше неприємностей, аніж порушення діяльності комп'ютерних мереж.

На думку фахівців, електронні атаки хакерів чи навіть цілих держав аж ніяк не заслуговують загрозливої назви "кібервійна" та, скоріше за все, можуть бути лише локальними і нетривалими.

"Не слід перебільшувати небезпеку, яку становлять для національних інфраструктур комп'ютерні віруси чи шахрайство за допомогою інтернету, - зауважив професор Пітер Соммер. - Ми помилково називаємо "кібервійною" високотехнологічне шпигунство чи блокування хакер-активістами якихось сайтів, як це було, приміром, після публікацій Wikileaks". Тим не менше представники ОЕСР закликали уряди різних країн розробити плани ліквідації наслідків таких атак, зумисних чи випадкових.

Спалахи на Сонці можуть пошкодити електроніку на Землі
Спалахи на Сонці можуть пошкодити електроніку на Землі

Доповідь вказує на ризик виникнення інцидентів у кіберпросторі, викликаних силами природи. Приміром, спалахи на Сонці теоретично можуть змінювати орбіти штучних супутників Землі, порушуючи при цьому роботу телекомунікаційних станцій та обладнання інтернету. Та в дійсності поки що схожих випадків не фіксувалося.

Разом з тим можливе виникнення непорозумінь через терміни. Спроби реагувати на електронні напади людей ускладнюються тим, що слова, які їх описують, в окремих випадках різняться за значенням. Так, термін "атака" може означати перехоплення електронних листів з метою крадіжки паролів чи впровадження в інтернет шкідливого вірусу або спроби прихованого злому комп'ютерної мережі.

Водночас представники ОЕСР вважають малоймовірним виникнення міждержавного конфлікту у всесвітній мережі.

"Навряд чи коли-небудь спалахне справжня кібервійна, в якій агресор широко використовуватиме винятково електронне озброєння, - йдеться в доповіді. - Ефективність такого нападу з боку будь-якої держави обмежувалася б непередбачуваністю його наслідків та наявністю відповідних засобів та заходів комп'ютерної захисту". Та разом з тим в організації допускають можливість застосування такої зброї поряд зі звичайним військовим устаткуванням.

Представники ОЕСР зараховують до кіберзброї віруси, комп'ютерні хробаки, трояни, ботнети (мережі, заражені програмою, яка використовує ресурси комп'ютерів з власною метою), а також ті програми, які ламають системи безпеки комп'ютерів.

В доповіді підкреслюється той факт, що Інтернет може виручити людей у складних обставинах.

ОЕСР об'єднує розвинені країни, які визнають принципи представницької демократії та вільної ринкової економіки.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.