Будова півкуль головного мозку "правих" та "лівих" відрізняється Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2011 15:07 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили, що у тих людей, які дотримуються правого чи консервативного світогляду, наявні збільшені мигдалевидні тіла обох півкуль головного мозку. Отож відтепер політичні погляди будь-якої людини можна визначити за розміром лише однієї складової мозку - мигдалевидного тіла. Вчені з університетського коледжу Лондона стверджують, що у консерваторів ці тіла мають більшу товщину.

Дослідники під час проведення експерименту відсканували мозок двох членів британського парламенту, які належать до правого і лівого крила, а також мозок кількох студентів, яких опитали з приводу поглядів на устрій суспільства. Виявилося, що люди, які дотримуються правого або в загальному консервативного світогляду в порівнянні з прихильниками лібералізму мають збільшені мигдалевидні тіла обох півкуль головного мозку. Тепер вчені намагаються з'ясувати, чи є характерні відмінності у структурі мозку правих і лівих вродженими чи вони набуваються протягом життя.

Консерватори та ліберали відрізняються будовою головного мозку (фото взято з сайту cikavo.com)
Консерватори та ліберали відрізняються будовою головного мозку (фото взято з сайту cikavo.com)

За даними спеціалістів, мигдалевидні структури відповідають за наші емоції. Отож чим мигдалина більша, тим людина агресивніша, вона сильніше відчуває страх. Може бути, саме завдяки цьому більшість політиків правого крила такі непіддатливі до змін.

Джерело: http://oko-planet.su


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.