Перша цигарка може стати смертельною Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2011 13:28 · Розділ: Медицина

Згідно з доповіддю американських вчених, опублікованою в Chemical Research in Toxicology, вже після перших затяжок цигаркою в організмі людини майже одразу утворюються речовини, здатні викликати ракові захворювання. Результати невеликого за масштабами дослідження є своєрідним, нехай і жорстоким та недвозначним, попередженням курцям.

Водночас представники благодійного товариства Ash, яке займається боротьбою з курінням, опираючись на результати проведеного дослідження, стверджують, що кидати курити ніколи не рано.

ПАВ, що містяться в сигаретному димі, викликають ракові захворювання (фото взято з сайту kowenja.hiblogger.net)
ПАВ, що містяться в сигаретному димі, викликають ракові захворювання (фото взято з сайту kowenja.hiblogger.net)

Тривала шкода, що наноситься курінням, - від серцевих захворювань до різних видів раку - добре та давно відома. Результати нового дослідження доводять, що шкоди організму завдає вже перша викурена сигарета.

Дослідники перевірили вміст у крові 12 пацієнтів, які взяли участь в експерименті, хімічних речовин, - поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ).

ПАВ, які додаються до сигарет, переробляються організмом та перетворюються в іншу речовину, яка пошкоджує ДНК й зумовлює виникнення раку. Весь експеримент зайняв від 15 до 30 хвилин.

Професор Стівен Хехт з Університету Міннесоти вважає, що проведена вченими робота унікальна в тому плані, що це перше дослідження, присвячене аналізу метаболізму ПАВ, які потрапляють до організму з сигаретним димом. "Результати дослідження повинні стати серйозним попередженням тим, хто хоче долучитися до курців", - додав на завершення учений.

Експеримент фінансувався Національним інститутом США з питань дослідження ракових захворювань. У такому контексті нагадаємо, що за даними дослідження Світового банку, присвяченому аналізу основних причин смертності в Україні, 36% українців курять тютюн, з них 31% - щодня. Це вище середнього показника - 28,6% у Європейському регіоні.

Джерело: http://korrespondent.net/


Інші новини розділу