Висота проживання визначає схильність до самогубства Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2011 13:23 · Розділ: Цікаві факти

Аналіз двадцятирічних даних частоти суїцидів у США призвів до дивовижного відкриття. Виявляється, чим вище проживають люди, тим більше зростає ризик самогубства. У даному випадку йдеться про висоту як географічне поняття.

Результати унікального дослідження, проведеного нещодавно вченими, опубліковані онлайн-виданням High Altitude Medicine & Biology.

Доктор філософських наук Баррі Бреннер та Девід Ченг у співавторстві з Санді Кларк з медичного центру Піттсбурзького університету і Карлосом Камарго з Массачусетської лікарні в Бостоні досліджували причини смертей усіх 2584 американських округів, які трапилися в період між 1979 і 1998 роками. В результаті проведеного дослідження вченим вдалося з'ясувати, що серед людей, які мешкають на значній висоті частота самогубств є суттєво вищою.

Наявність очевидного зв'язку між висотою проживання та частотою самогубств докладно описана в статті «Positive Association between Altitude and Suicide in 2,584 US Counties». Такий взаємовплив зберігався навіть у разі врахування відомих факторів ризику, таких як, приміром, літній вік, чоловіча стать, приналежність до європеоїдної раси та навіть низький рівень доходу.

Водночас, автори проведеного дослідження вирішили, що підвищені показники суїциду на високих територіях не є частиною ширшого зв'язку між смертністю з будь-яких інших причин та проживанням на висотах. Фактично вони констатували загалом нижчий рівень смертності на цих територіях.

Висота проживання підштовхує до самогубства (фото взято з сайту planeta.rambler.ru)
Висота проживання підштовхує до самогубства (фото взято з сайту planeta.rambler.ru)

«Стаття описує новий, несподіваний результат дослідження зв'язку між частотою самогубств та висотою місця проживання людини. Причина такого явища на сьогоднішній день залишається нез’ясованою», - повідомив головний редактор видання Джон Уест, професор медицини медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Джерело: http://www.innovanews.ru/


Інші новини розділу