Створено найменшу періодичну систему елементів Автор: Lesly · Опубліковано: 17.01.2011 10:26 · Розділ: Нові технології

Як не парадоксально це звучить, авторами найбільш оригінальних подарунків виявляються … вчені, - люди, що, на перший погляд, вирізняються виключною сухістю та банальністю. В їхніх силах створити та подарувати те, що раніше було невідомим та незнаним. Це ще раз підтвердили хіміки з Ноттінгемського центру нанотехнології та нанонауки, які в день народження подарували своєму колезі Мартіну Полякову періодичну таблицю елементів, вигравірувану на його власній волосині.

Найменша в світі періодична система елементів розмістилася на волосинці англійського вченого. Фото взято з сайту discovery.com
Найменша в світі періодична система елементів розмістилася на волосинці англійського вченого. Фото взято з сайту discovery.com

Цікаво те, що на виконання цієї неймовірної роботи дослідники затратили всього кілька секунд. Швидко справитися із складним завданням їм допомогла одна з новітніх нанотехнологій, що передбачає використання пучка іонів галію. Зазвичай цей метод застосовується для ремонту пошкоджень мікроскопічних об’єктів у напівпровідниках.

Проте, цього разу іони галію були використані для дещо інших цілей, хоча ефект виявився не менш вражаючим. Так, кожен символ в цьому шедеврі сягає всього чотири мікрони у висоту. Іншими словами, якщо із 250 тисяч таких символів "збудувати вежу", її висота досягне одного метра. А беручи до уваги те, що загальна висота крихітної періодичної системи складає всього 46 мікрон, а ширина - 88 мікрон, її можна було вигравірувати на волосині вченого ще не менше тисячі разів. "Це найменша періодична таблиця з усіх, що я коли-небудь бачив і, звісно, вона найкраща, оскільки вигравірувана на моїй волосині. Просто уявіть собі, скільки таких таблиць можна було б розмістити на моїй голові", - захоплено розповідає іменинник.

Весь процес клопіткої роботи дослідники відзняли на відео.

Джерело: discovery.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.