Найпопулярніша енциклопедія світу відзначила свій перший ювілей Автор: Lesly · Опубліковано: 16.01.2011 12:01 · Розділ: Культура

Вчора, 15 січня найбільшій та найпопулярнішій у світі енциклопедії "Вікіпедія" виповнилося 10 років. Від всіх інших, існуючих сьогодні енциклопедій, вона відрізняється тим, що складається та доповнюється добровольцями з усього світу. На даний час онлайн-довідник містить понад 17 мільйонів статей, практично кожна з яких може бути змінена будь-яким відвідувачем сайту.

Несхвальні відгуки не перешкоджаютьВікіпедії залишатися найповнішою енциклопедією, що коли-небудь створювалися людством. Фото взято з сайту labnol.org
Несхвальні відгуки не перешкоджаютьВікіпедії залишатися найповнішою енциклопедією, що коли-небудь створювалися людством. Фото взято з сайту labnol.org

"Вікіпедія" зародилася зі схожого проекту онлайн-енциклопедії – "Ньюпедія" (Nupedia), що з'явився роком раніше, проте виявився неефективним: за перший рік було опубліковано лише 12 статей. Така незначна цифра не повинна дивувати, беручи до уваги те, що "Ньюпедія" характеризувалася значно суворішим і закритим порядком підготовки та публікації матеріалів.

Тому, 15 січня 2001 року було відкрито новий проект "Вікіпедія", що відрізнявся від свого попередника, більш ліберальними правилами. На сьогодні його відвідують близько 400 мільйонів людей щомісяця. Більш того, статті онлайн-енциклопедії перекладено 250 мовами світу, що значно перевищує кількість існуючих сьогодні держав. Є "Вікіпедія" і для знавців есперанто.

А от критики проекту схильні говорити про "системну упередженість та незбалансованість у висвітленні тем", відповідно піддаючи сумнівам достовірність та точність ресурсу. Проте, такі несхвальні відгуки не перешкоджають "Вікіпедії" залишатися найповнішою енциклопедією, що коли-небудь створювалися людством.

Джерело: rosbalt.ru http://www.rosbalt.ru/2011/01/15/808828.html


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?