Клоуни допомагають завагітніти Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2011 14:07 · Розділ: Медицина

За даними Daily Mail, ізраїльські вчені нещодавно виявили, що сміх жінки після імплантації ембріона значно підвищує шанси завагітніти під час екстракорпорального заплідненні (ЕКЗ). Дослідники з медичного центру Асаф ха-Рофе в Цріфіне провели експеримент, в якому взяло участь 219 жінок, які проходили процедуру ЕКЗ. Половину з них безпосередньо після імплантації ембріона в матку протягом 15 хвилин розважав спеціально навчений клоун. Одягнений у костюм кухаря, він показував фокуси та жартував.

У 36,4 відсотка пацієнток, яких смішив клоун, ЕКЗ закінчилося вагітністю.
Обучение фокусам не обов'язкове для тих, хто планує завести дитину. Це ж свого роду спосіб заспокоїтись, розслабитись і не думати про важливе завдання, яке потрібно вирішити. У решти цей показник склав лише 20,2 відсотка. Після проведення відповідних підрахунків виявилося, що сміх одразу ж після процедури підвищує вірогідність вдалого запліднення більш ніж удвічі.

За словами керівника дослідження Шеваха Фрідлера (Shevach Friedler) ідея провести схожий експеримент виникла після ознайомлення з публікаціями про потенційний антистресовий вплив сміху - а, ясна річ, безпліддя і проходження ЕКЗ є стресом для будь-якої жінки.

Сміх допомагає завагітніти
Сміх допомагає завагітніти

Водночас Фрідлер підкреслив, що конкретний механізм впливу сміху на успіх ЕКЗ залишається поки що нез'ясованим. Однак він порадив іншим клінікам штучного запліднення випробувати власну розробку, тим більше, що виступ клоуна є однією з найбезпечніших процедур.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу