Тривалі взаємини врятують від наркотичної залежності, алкоголізму та депресії Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2011 14:00 · Розділ: Медицина

Вчені з університету Отаго в Новій Зеландії стверджують, що тривалі взаємини захищають від депресії, куріння й алкоголізму. Водночас, на їхню думку, абсолютно не обов'язково при цьому укладати шлюб.

В процесі проведення дослідження вчені проаналізували інформацію про більш ніж 1000 мешканців Нової Зеландії. Учасникам експерименту віком від 25 до 30 років задавали питання, які стосуються відповідних фактів особистого життя протягом останнього року. Після цього спеціалісти перевірили молодих людей на наявність депресії, тривожного розладу, фобій та залежностей від різноманітних психоактивних речовин.

Довготривалі взаємини врятують від депресії (фото взято з сайту nashakrasa.com.ua)
Довготривалі взаємини врятують від депресії (фото взято з сайту nashakrasa.com.ua)

В результаті з'ясувалося, що тривалі взаємини партнерів корелюють зі зниженням імовірності виникнення психологічних проблем. Так, серед учасників дослідження, яким ще не виповнилося 30 років, ознаки депресії виявили лише у 15,6 відсотка з-поміж тих, хто надава перевагу тривалим взаєминам, у 23 відсотків серед тих, у кого романи були короткі. Найменше - 9,2 відсотка - випадків депресії виявилося серед тих, чиї стосунки тривали більше п'яти років. Аналогічно знизилася і ймовірність розвитку алкогольної та наркотичної залежності.

До речі, американські вчені з'ясували, що тривалі взаємини дозволяють знизити вплив на людину факторів стресу, покращуючи не лише духовне здоров'я, але й фізичне.

Джерело: http://www.med2.ru


Інші новини розділу