Вчені оправдали чоловічу "байдужість" Автор: Lesly · Опубліковано: 16.01.2011 10:56 · Розділ: Цікаві факти

Якщо обранець вашого серця не помічає змін у вашій зовнішності, зокрема нову зачіску, то не варто перейматися, - це аж ніяк не свідчить про його байдужість до вас, стверджують дослідники з університетського коледжу в Лондоні та Массачусетського технологічного інституту. Так, їм вдалося встановити, що між сприйняттям оточуючої дійсності чоловіками і жінками існує суттєва відмінність.

За результатами порівняльного дослідження, проведеного за участю 234 добровольців віком від 20 до 37 років, було встановлено що представники сильної статі сприймають зачіску окремо від обличчя. Учасникам запропонували фіксувати зміни в зовнішності своїх товаришів по експерименту. Під час цього науковці спостерігали за активністю головного мозку піддослідних з допомогою магнітно-резонансного томографа.

Найчастіше ми помічаємо нові зачіски, якщо вони збільшують або зменшують розміри очей, носа чи підборіддя. Фото взято з сайту backseatcuddler.com
Найчастіше ми помічаємо нові зачіски, якщо вони збільшують або зменшують розміри очей, носа чи підборіддя. Фото взято з сайту backseatcuddler.com

Варто зазначити, що ще чотири десятки років тому психологи помітили, що люди, які не мають проблем із психікою, сприймають обличчя та зачіски собі подібних окремо, тоді як інші об’єкти (наприклад, автомобілі) сприймаються в цілісності. Таку закономірність провідний автор дослідження, когнітивний нейрофізіолог Бред Дачейн назвав беззаперечним доказом того, що ми сприймаємо обличчя не так, як інші предмети.

В ході експерименту добровольцям показували одних і тих же людей спочатку з однієї стрижкою, а згодом з іншою. Результат перевершив найсміливіші припущення: зміни в зовнішності були помічені лише у 18% випадків і переважно серед представниць прекрасної статі.

Це свідчить про те, підсумували дослідники, що мозок людини в першу чергу звертає увагу не на волосся, а на певні ділянки обличчя. Адже добровольці помічали зміни в зовнішності, якщо нова зачіска збільшувала або зменшувала розміри очей, носа, підборіддя.

Крім того, з’ясувалося, що стрижки відіграють важливу роль для розпізнавання знайомих облич тільки крупним планом. Натомість, розглядаючи обличчя в природних умовах, наприклад, з відстані або під будь-яким кутом, важче виділяти індивідуальні особливості зовнішності. Саме тому дослідники не рекомендують сприймати як особисту образу те, що близькі люди часом не помічають змін в нашій зовнішності.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу